КНДР могла запустити балістичні ракети завдяки ракетним двигунам із України - New York Times

КНДР могла запустити балістичні ракети завдяки ракетним двигунам із України - New York Times

Фахівці та аналітики провели ретельний аналіз нових корейських ракет.

Успіх Північної Кореї в тестуванні міжконтинентальної балістичної ракети, яка, ймовірно, може досягти США, став можливим завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, швидше за все, з українського заводу.

Про це повідомляє New York Times із посиланням на експертний аналіз і оцінки з боку американських спецслужб.

Ці дослідження можуть вирішити загадку того, як Північна Корея так досягла успіху після стількох ракетних невдач, деякі з яких, можливо, були викликані американським саботажем поставок і кібератаками під час запуску.

Після цих невдач КНДР змінила проекти і постачальників.

Раніше президент США Дональд Трамп виділяв лише Китай як основне джерело економічної і технологічної підтримки КНДР. Проте, він ніколи не звинувачував Україну і Росію, хоча його держсекретар Рекс Тіллерсон робив непрямі закиди в бік як Китаю, так й Росії.

Аналітики, оглядаючи фото нових ракетних двигунів КНДР, дійшли висновку, що вони походять від конструкцій, які колись приводили в дію ракетний флот Радянського Союзу. Двигуни були настільки потужними, що одна ракета могла запустити 10 термоядерних боєголовок між континентами.

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)

Ці двигуни були пов'язані тільки з кількома колишніми радянськими об'єктами. Урядові слідчі і експерти зосередили свої розслідування на ракетному заводі в Дніпрі. Під час "холодної війни" завод виробляв найсмертоносніші ракети в радянському арсеналі, включаючи гігантський SS-18. Він залишався одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності.

Саме завод "Південмаш" вважають найімовірнішим джерелом походження двигунів. Шість років тому КНДР зробила невдалу спробу викрасти в України дані про ракетні системи, двигуни, космічні апарати тощо. Слідчі вважають, що згодом Пхеньян зробив другу спробу, скориставшись післяреволюційним хаосом в Україні.

Також існує можливість того, що велике російське підприємство "Енергомаш", що має міцні зв'язки з українським заводом, зіграло свою роль в передачі технології двигунів РД-250 до Північної Кореї. Зокрема, решта двигунів RD-250 можуть зберігатися на російських складах.

Перші підказки про те, що український двигун потрапив до рук Північної Кореї з'явилися у вересні 2016 року. Один з німецьких аналітиків повідомив, що фотографії випалу двигуна показали сильну схожість між ним і моделлю "Південмаш" RD-250.

Минулого тижня був представлений детальний аналіз нового двигуна, а також висновок про те, що він був отриманий саме з RD-250. Знахідка, на думку аналітиків, "піднімає нові і потенційно зловісні питання".

На думку аналітиків, ці підказки не лише говорять про нові загрози з боку Північної Кореї, а й нові небезпеки поширення глобальної ракетної зброї, оскільки український завод залишається у скрутному фінансовому становищі. 

Нагадаємо, КНДР повторила погрозу запустити ракети середньої дальності по району Тихого океану, в якому розташована американська військова база на острові Гуам. Нині розробляють як "попередження" США план пуску чотирьох балістичних ракет середньої дальності "Хвасон-12", які повинні пролетіти над територією японських префектур Сімане, Хіросіма, Коті, подолати відстань в 3 тис. 356 км за 1 065 секунд (18 хвилин) і впасти в 30-40 км від американської бази на Гуамі. 

Раніше ЗМІ сколихнули погрози КНДР завдати удару по американських базах на острові Гуам. Це чергове загострення відносин між США і КНДР, які постійно погіршуються з часу обрання Дональда Трампа президентом США. 

Відео Дональд Трамп пригрозив Північній Кореї війною

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів