КНДР оголосила підвищену бойову готовність

Через навчання США і Південної Кореї, КНДР була змушена оголосити підвищену бойову готовність. Попри заяви Пхеньяна, спільні навчання мають тривати до 18 березня.

Північна Корея оголошує підвищену бойову готовність усіх родів військ, побоюючись загрози з боку США і Південної Кореї, що розпочали в понеділок спільні військові навчання."Солдати і офіцери Корейської народної армії, що несуть службу на сухопутних, водних межах і в повітряному просторі, повинні захищати межі батьківщини, щоб одним ударом відповісти на будь-яку спробу агресорів завдати превентивного удару", - наводить заяву командування КНА Центральне телеграфне агентство КНДР (ЦТАК) .

США та Південна Корея 8 березня почали щорічні спільні військові навчання на території Південної Кореї.

Раніше 7 березня, за повідомленнями китайського агентства Sinhua, Пхеньян виступив різко проти американо-корейських навчань і пригрозив не тільки перервати військові зв'язки з РК, але й припинити процес денуклеаризації.

"Підрозділи всіх трьох родів військ повинні перебувати в повній бойовій готовності підірвати цитадель агресорів, як тільки буде виданий такий наказ", - розпорядилося в понеділок військове керівництво КНДР.

Попри заяви Пхеньяна, спільні навчання США і РК мають тривати до 18 березня. За даними, що надходять із Сеулу, в навчаннях під кодовою назвою Key Resolve - Foal Eagle з кожної сторони беруть участь до 20 тисяч військових.

Як зазначають деякі спостерігачі, нинішні навчання можуть у черговий раз загострити і без того складну ситуацію навколо ядерної проблеми Корейського півострова, у вирішенні якої беруть участь Китай, Росія, США, Японія, Південна Корея і КНДР.

Нагадаємо, Пхеньян перервав переговори в грудні 2008 року, і з того часу вони не поновлювалися. Ситуацію ускладнили проведені КНДР 25 травня 2009 ядерні випробування. У зв'язку з цим Рада Безпеки ООН 12 червня ввела нові і посилив колишні санкції щодо КНДР.

Читайте також:

КНДР відмовилася згорнути ядерну програму в обмін на економічну допомогу

Пхеньян домовляється з Сеулом про відкриття кордону для туристів

КНДР обстріляла морський кордон з Південною Кореєю

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: