КНДР оголосила "зоною вогню" спірні з Північною Кореєю води

Північна Корея буде відкривати вогонь по судах її південного сусіда в разі, якщо вони будуть перетинати морський кордон, не визнаний Південною Кореєю.

Північна Корея оголосила "зоною вогню" свої морські території, що не визнаються Південною Кореєю. 

У поширеній 21 грудня заяві представника командування військово-морських сил КНДР було обіцяно відкривати вогонь по південнокорейських військових кораблях в разі порушення ними кордонів Північної Кореї в Жовтому морі.

"У відповідь на божевільні військові підступи озброєних фанатиків, наші військово-морські сили оголошують зоною артилерійського вогню в мирний час морський простір і острови у військово-демаркаційній лінії в Західному (Жовтому) морі", - процитувала заяву командування ВМС КНДР південнокорейська газета "Чосон ільбо".

У Південній Кореї пообіцяли відповісти такими саме заходами. "Заява Півночі, рівнозначна попередженню, не допомагає зняти напруження", - сказав представник об'єднаного комітету начальників штабів Республіки Корея. За його словами, південнокорейські військові "вживають необхідних контрзаходів".

Минулого тижня Сеул заявив про проведення військових навчань у Жовтому морі, які були розцінені Пхеньяном, як "неприпустимі військові дії".

10 листопада в прикордонній зоні між сторожовими катерами Півночі й Півдня виникла перестрілка, і північнокорейський сторожовик був підбитий. Пхеньян назвав дії південнокорейських військових провокацією та зажадав вибачень. У свою чергу, Сеул заявив, що саме північнокорейський катер першим відкрив вогонь по південнокорейському судну.

Відомо, що КНДР не визнає морського кордону з Південною Кореєю, проведеного ООН без погодження з Пхеньяном по завершенню війни 1950–1953 років.

Читайте також:

КНДР заборонить іноземцям в'їзд до країни

Армія КНДР приведена у стан підвищеної боєготовності

У Північній Кореї закриті всі магазини та заборонена готівка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: