КНДР отримає товари та інвестиції

Північна Корея сподівається отримати міжнародну допомогу в формі товарів широкого споживання й інвестицій в обмін на згортання її ядерної програми.

Північна Корея закриє реактор
Аби зупинити розробку ядерної зброї в Північній Кореї, міжнародна спільнота ладна надати державі широку допомогу, включно з інвестиціями.
Північна Корея сподівається отримати міжнародну допомогу в формі товарів широкого споживання й інвестицій в обмін на згортання її ядерної програми, заявила делегація КНДР у вівторок на засіданні робочої групи з економічного та енергетичного співробітництва в межах шестисторонніх переговорів про ядерну проблему Корейського півострова.

Зустріч проходить у пункті переговорів Пханмунджом у центрі демілітаризованої зони між КНДР і Республікою Корея. У ній беруть участь представники двох корейських держав, Росії, Китаю, США та Японії.

Як повідомляє південнокорейська агенція "Ренхап”, представник міністерства закордонних справ і зовнішньої торгівлі Південної Кореї повідомив журналістам, що КНДР прагне одержати устаткування для модернізації електростанцій, аби забезпечити енергетичну безпеку в майбутньому.

У лютому 2007 року "шістка" країн, що ведуть переговори, домовилася про надання Пхеньянові мільйона тонн палива або іншої допомоги, еквівалентної цьому обсягу. На сьогоднішній день 50 тисяч тонн палива вже доправлено до КНДР. Частину, що залишилася, північнокорейська сторона й має намір розділити.

За словами представника південнокорейського міністерства, Пхеньян пояснює свою позицію тим, що якщо розраховувати тільки на мазут, то зрештою він згорить, як паливо, і КНДР знову залишиться ні з чим.

Ядерний реактор у Йонбені
news.yahoo.com
Раніше КНДР уже зупинила ядерний реактор у Йонбені в обмін на поставки палива.
”Делегації вислухали таку пропозицію Півночі й обмінялися різними думками з цього приводу. Обговорення нинішнього другого етапу надання допомоги було робочим і серйозним", - повідомив дипломат.

У ці ж дні мають відбутися засідання інших чотирьох робочих груп, створених за домовленістю "шістки" 13 лютого. Так, орієнтовно 13 серпня в китайському місті Шеньян почне роботу очолювана Китаєм робоча група з денуклеарізації Корейського півострова, що займеться розробкою плану згортання ядерної програми КНДР.

Приблизно 21 серпня в Москві має зібратися робоча група зі створення механізму миру й безпеки в Північно-Східній Азії, що обговорить не лише проблеми Корейського півострова, але й інші проблеми регіону. На майбутньому засіданні буде розглянуто підготовку до проведення міністерської зустрічі "шістки" для закріплення результатів і додання значущості пекінських переговорів з КНДР.

1994 року Північна Корея й США вже домовлялися про заморожування реактора в Йонбені в обмін на будівництво в КНДР атомної електростанції на двох легководних ядерних реакторах, що їх складно використовувати для отримання збройового плутонію. Проект було зірвано з приходом до влади у Вашинґтоні адміністрації Джорджа Буша, який оголосив Північну Корею частиною "осі зла" разом з Іраном та Іраком. З початком війни в Іраку Пхеньян таємно зайнявся створенням ядерної зброї.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: