КНДР підозрюють у випробуваннях ядерної зброї

Південна Корея повідомляє про готовність північного сусіда почати підземне випробування ядерної зброї.

Уряд Південної Кореї підозрює, що КНДР готує нові підземні випробування ядерної зброї на полігоні Пунгге-рі в провінції Хамген-Пукто.

За даними експертів, Північна Корея може бути готова до випробувань вже через декілька тижнів.

Про це повідомляє газета The Chosun Ilbo. Крім того, за даними видання, КНДР прискорила спорудження нового полігону для випробувань ракет далекого радіусу дії в провінції Пхенан-Пукто.

Якщо раніше влада Південної Кореї передбачала, що будівництво завершиться до кінця 2009 року, то тепер вона заявляє, що полігон може бути готовий на декілька місяців раніше запланованого терміну.

Перші випробування ядерної зброї в КНДР відбулися на полігоні Пунгге-рі в жовтні 2006 року. Після цього ООН наклала на країну пакет санкцій. Зокрема компаніям всього світу заборонили поставляти в КНДР матеріали, які можуть бути використані в ядерній сфері.

На початку квітня 2009 року КНДР запустила ракету зі супутником зв'язку. Рада безпеки ООН засудила дії Північної Кореї, відзначивши, що та порушила розпорядження, встановлені резолюцією ООН, яка забороняє державі будь-яку діяльність, пов'язану з балістичними ракетами.

У відповідь на це КНДР оголосила про відновлення робіт на головному ядерному заводі по виробництву збройового плутонію.

В кінці квітня Пхеньян пригрозив провести ядерні випробування і запустити балістичну ракету, якщо ООН не вибачиться за засудження і не відмінить всі резолюції, винесені у зв'язку з ядерною програмою КНДР починаючи з 2006 року.

Читайте також:

Північна Корея погрожує застосувати ядерну зброю, якщо ООН не вибачиться

ЗМІ: наступником Кім Чен Іра став молодший син вождя

Росія допоможе КНДР запускати супутники

Північна Корея: ядерна війна - неминуча

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: