КНДР пішла на поступки Південній Кореї у справі про затонуле судно

Північна Корея погодилася на переговори з південною сусідкою, яка звинуватила її у затопленні судна "Чхонан", на бору якого було 104 людини.

Влада Північної Кореї заявила, що готова провести з Південною Кореєю двосторонні переговори на рівні військових з приводу затоплення південнокорейського корабля "Чхонан" в Жовтому морі.

Разом з тим Пхеньян наполягає, щоб США не брали будь-якої участі у розгляді. КНДР також вимагає, щоб Сеул надав експертам з Пхеньяну можливість провести свою власну інспекцію з метою звірити факти розслідування - умова, яку Сеул раніше відкинув.

"Наш намір було відправити слідчу групу до Південної Кореї з першого дня, коли влада (Південної Кореї) звинуватила нас у причетності до справи, і провести переговори між військовими Південь-Північ на високому рівні, щоб обговорити результати інспекції. Ми як і раніше не змінили наміру відкрити вищезазначені переговори військових і дізнатися правду про інцидент", - зазначається в заяві північно-корейської влади.

Корвет "Чхонан" затонув 26 березня в районі контрольованого Сеулом острова Пеннендо недалеко від кордону з КНДР у результаті сильного вибуху, причина якого не встановлена. Перш ніж затонути, корабель, що здійснював планове патрулювання району, розколовся надвоє. На борту знаходилися 104 людини, 58 моряків врятувалися.

Всього до середини квітня виявлені тіла 34 моряків, 12 як і раніше вважаються зниклими без вісти. Затонулий корабель знайшли через два дні після аварії з допомогою гідролокаторів.

Південна Корея за підтримки США і Японії звинуватила у знищенні корабля Північну Корею. У Пхеньяні свою причетність до інциденту заперечують.

Читайте також:

США не вважають затоплення корвета Cheonan актом тероризму

Сеул знайшов доказ провини КНДР у загибелі корвета "Чхонан"

На уламках затонулого корейського корвета знайшли сліди вибухівки

Піднято носову частину затонулого південнокорейського судна "Чхонан"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: