КНДР погодилася на переговори з Південною Кореєю

Влада побоюється, що переговори можуть бути зірвані у разі запуску північними військовими нових ракет.

Влада Північної Кореї погодилася на пропозицію Південної Кореї провести переговори про запобігання повеней та про возз'єднання сімей.

Південна Корея озвучила пропозицію про переговори 12 жовтня. Як очікується, тема повеней на прикордонних річках буде обговорюватися 14 жовтня. Тему возз'єднання сімей, члени яких після війни 1950-х років опинилися в різних державах, обговорять 16 жовтня.

Південнокорейська влада вирішила підняти тему повеней після того, як через спуск води на північно-корейській греблі на річці Імжін на початку вересня загинули шість громадян Південної Кореї. Влада КНДР наполягає на тому, що скидання води було здійснено в результаті аварії.

Проте багато жителів Південної Кореї звинувачують КНДР у навмисній диверсії, у зв'язку з чим відносини між країнами можуть додатково ускладнитися.

Програма возз'єднання розділених війною родин приблизно два роки тому була припинена через охолодження відносин між КНДР і Південною Кореєю. Однак кілька тижнів тому Північна Корея погодилася відновити програму. Деталі програми планується обговорити 16 жовтня.

Аналітики побоювалися, що КНДР відповість на пропозицію про переговори відмовою, тому що 12 жовтня північнокорейські військові вперше за останні три місяці провели ракетні випробування. Експерти вважали, що проведення випробувань означає відхід влади КНДР від зближення з іноземними державами, що намітилося останнім часом. Нагадаємо, на початку жовтня північнокорейська влада оголосила про готовність провести з США переговори про повернення до шестистороннього обговорення ядерної програми КНДР.

За даними BBC News, у південнокорейських ЗМІ є інформація про те, що 13 жовтня Північна Корея може продовжити розпочаті напередодні ракетні випробування.

Читайте також:

Південна Корея і КНДР домовилися про возз'єднання розділених під час війни сімей

Південна Корея звинувачує Пхеньян в повені, яка призвела до людських жертв

Північна Корея розірвала усі угоди з Південною Кореєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: