КНДР погрожує Південній Кореї новою війною

Через міжнародний скандал навколо затоплення корвета "Чхонан" Північна Корея погрожує розірвати пакт про ненапад між країнами, що діяв з 1992 року.

Північна Корея 21 травня відкинула звинувачення на її адресу у зв'язку із загибеллю південнокорейського військового корабля "Чхонан" у Жовтому морі. Офіційний Пхеньян пригрозив у разі подальшого нагнітання ситуації з боку Сеула вийти з міжкорейської угоди про ненапад, що набула чинності в 1992 році.

"КНДР буде жорстко і нещадно реагувати, у тому числі, шляхом заморожування міжкорейських стосунків, повного анулювання угоди про ненапад і всебічного згортання роботи по міжкорейській співпраці", - говориться в офіційно заяві, поширеній Центральним телеграфним агентством Кореї.

У заяві з Пхеньяну також говориться, що з цієї миті КНДР розглядатиме ситуацію в "військовій перспективі" і з цієї точки зору підходитиме до усіх питань стосунків між Північчю і Півднем. Іншими словами, до південнокорейської влади в Північній Кореї тепер відноситимуться як до потенційно військового супротивника.

"Маріонеткова кліка створила таку серйозну ситуацію на Корейському півострові, при якій війна може вибухнути у будь-який момент", - підкреслюється в заяві.

Як повідомлялося, влада Південної Кореї після проведеного розслідування оголосила, що причиною загибелі корвета "Чхонан" 26 березня став вибух торпеди північнокорейського виробництва, випущеної з підводного човна. В результаті інциденту тоді загинули 46 південнокорейських військовослужбовців.

У Пхеньяні назвали підсумки розслідування "фабрикацією", спрямованою на придушення КНДР за підтримки США та Японії.

У свою чергу міністр оборони Південної Кореї Кім Тхе Ен пообіцяв, що "змусить Північну Корею заплатити" за загибель військового судна. Президент країни Лі Мін Бак також засудив поведінку Пхеньяну, назвавши торпедування корабля з 104 південнокорейськими моряками на борту порушенням перемир'я, підписаного країнами за підсумками Корейської війни 1950-1953 років.

Раніше Вашингтон назвав потоплення корабля Південної Кореї актом агресії з боку КНДР, який є явною загрозою міжнародній безпеці.

Читайте також:

Офіційне розслідування: КНДР знищила південнокорейський корвет торпедою

Сеул знайшов доказ провини КНДР у загибелі корвета "Чхонан"

Південнокорейське військове судно "Чхонан" було підбито живою торпедою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: