КНДР показала новий ядерний завод зі збагачення урану

У Північній Кореї показали американському вченому новий великий завод зі збагачення урану, де вже встановлені і діють близько двох тисяч центрифуг.

Влада Північної Кореї минулого тижня продемонстрували американському вченому Зігфріду Хекеру свій новий великий завод зі збагачення урану.

Вчений розповів, що був вражений оснащеністю заводу. Представники КНДР заявили, що на ньому вже встановлені і діють близько двох тисяч центрифуг для збагачення урану. Хекер, що раніше керував Національною лабораторією в Лос-Аламосі, описав "ультрасучасну" кімнату управління і "сотні і сотні" центрифуг.

Завод був побудований в найкоротші терміни: його не було ще в квітні 2009 року, коли з КНДР видворили міжнародних ядерних спостерігачів. Вочевидь, Пхеньяну була надана допомога з-за кордону, а санкції ООН були порушені.

Вченому заборонили фотографувати на заводі, крім того, він не зміг на власні очі переконатися, що низькозбагачений уран дійсно вже проводиться. Хекер висловив сумнів у тому, що Пхеньян зможе завершити проект. Неясно, де саме розташований завод.

За словами Хекера, північнокорейська влада стверджує, що до 2012 року збирається завершити створення експериментального легководного ядерного реактора. Цю інформацію підтвердив і Джек Прітчард, голова Корейського економічного інституту; він відвідував Ядерний науково-дослідний центр в Йонбені, де ведуться роботи з будівництва реактора.

Хекер вже розповів Білому дому про те, що бачив у КНДР.

Навесні 2009 року КНДР вийшла з переговорів про своє ядерне роззброєння, а потім провела другі в своїй історії підземні ядерні випробування. Слідом за цим на країну були накладені нові санкції.

Читайте також:

КНДР запідозрили у підготовці чергового ядерного випробування

США застерегли КНДР від ядерних випробувань

КНДР пригрозила супротивникам "священною ядерною війною"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: