КНДР попередила Південну Корею про можливість затоплення

Між Північною та Півдненною Кореями перше потепління у відносинах: КНДР попередила Південну Корею про намір випустити на кордоні загачену греблею воду у зв'язку зі зливами.

Північна Корея попередила Південну про намір випустити на кордоні загачену греблею воду у зв'язку зі зливами, що обрушилися на півострів.

Це попередження вельми значуще в світлі того, що восени КНДР без оголошення випустила 40 млн тонн води, і річка в Південній Кореї вийшла з берегів, внаслідок чого загинули шестеро людей.

Мабуть, це попередження є першим примирливим жестом з березня 2010 року, коли в результаті затоплення південнокорейського корабля відносини між Північною і Південною Кореями досягли критичної точки.

Нагадаємо, наприкінці березня 2010 затонув південнокорейський корвет "Чхонан", у результаті чого загинули 46 військових моряків цієї країни. За даними міжнародної експертної комісії, корабель було потоплено північнокорейською торпедою.

Цей інцидент викликав зростання напруженості між Пхеньяном і Сеулом. Сеул оголосив про припинення всіх торгових зв'язків з Північною Кореєю, заборонив її суднам заходити в свої територіальні води, а також відновив пропагандистську діяльність на кордоні з КНДР, згорнуту у 2006 році. Пхеньян, у свою чергу, оголосив про розрив відносин і припинення всіх контактів з Південною Кореєю.

Південнокорейські експерти, які проводили розслідування загибелі корвета, оголосили, що корвет було торпедовано північнокорейським підводним човном. Такого ж висновку дійшла і група міжнародних експертів, яка з'ясовувала обставини події. Північна Корея, у свою чергу, неодноразово заявляла про непричетність до загибелі "Чхонан".

Читайте також:

Військові з КНДР і США обговорили загибель корвета "Чхонан"

КНДР пішла на поступки Південній Кореї у справі про затонуле судно

Рада безпеки ООН відмовилася звинуватити КНДР у загибелі корвета "Чхонан"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: