КНДР призупинила постачання боєприпасів до РФ морським шляхом – ЗМІ, супутникові знімки

КНДР призупинила постачання боєприпасів до РФ морським шляхом – ЗМІ, супутникові знімки

Судно Lady R / Фото: wikipedia.org

Судна, пов'язані з поставками зброї, не з'являлися в портах протягом останніх тижнів.

Північна Корея наразі припинила постачання зброї морським шляхом до Росії , що може бути пов’язано із затримками у виробництві та логістиці в КНДР. Однак перевозити озброєння можуть залізницею чи літаками.  

Про це йдеться в розслідуванні південнокорейського видання NK Pro.

Як пише видання, російські судна, які займалися перевезенням зброї, припинили з'являтися в північнокорейському порту Расон, де зброя завантажувалася на кораблі, та в порту призначення на Далекому Сході Росії під назвою "Дунай".

За даними NK Pro, боєприпаси до Росії перевозили чотири судна – Lady R, Angara, Maia-1 та Maria. Ці кораблі здійснили до КНДР щонайменше 32 рейси. 

Востаннє судно Maia-1 заходило до порту Расон у Північній Кореї 12 лютого, а Lady R – 4 лютого. Протягом цього часу також не зафіксовано доставки контейнерів на експортний причал.

Контейнери, які доставили Maia-1 та Lady R на початку лютого, залишаються у порту протягом останніх тижнів. Це свідчить про те, що вони можуть бути порожніми або немає потреби терміново доставляти їх до місць призначення в Північній Кореї.

Усі ці кораблі підпадають під санкції Міністерства фінансів США за ймовірну причетність до перевезення військової техніки та боєприпасів з КНДР до Росії.

Під час перебування Lady R у Владивостоці менеджер з найму власника судна MG-Flot підтвердив NK Pro, що судно пройде ремонтні роботи та забере нових членів екіпажу.

Менеджер не повідомив, чи очікується, що Lady R відвідає Північну Корею, лише пояснивши, що судно буде працювати за маршрутом "Владивосток-Північна Корея-Китай".

Кораблі РФ у порту КНДР / Фото: NK Pro
Кораблі РФ у порту КНДР / Фото: NK Pro
Кораблі РФ у порту КНДР / Фото: NK Pro

"Можливо, операцію зупинено через проблеми з виробництвом у Північній Кореї або інші логістичні труднощі. Також не варто виключати можливість, що зброя передається до Росії повітряним або залізничним транспортом через спільний кордон обох країн", - йдеться у матеріалі.

Видання пише, що кораблі, які беруть участь у спільній операції КНДР та Росії, не вмикали автоматичну ідентифікаційну систему під час всіх відправлень, щоб уникнути виявлення.

Нагадаємо, Сеул приголомшив заявою щодо кількості боєприпасів, які КНДР передала Росії.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація