КНДР просить Японію про виняток

КНДР просить Японію зробити виняток із санкцій і дозволити північнокорейському судну забрати гуманітарний вантаж із японського порту.

Зелене рисове поле (Фото: migranov.ru)
Через затоплення великих сільгоспугідь КНДР цього року недолічиться декількох сотень тисяч тонн рису (Фото: migranov.ru)
КНДР у четвер звернулася до Японії з проханням дозволити захід у японський порт північнокорейському судну, яке забере гуманітарний вантаж для потерпілої від повені республіки, повідомив журналістам Нам Сун Ву – заступник керівника пропхеньянської Ліги корейських громадян, що проживають у Японії ("Чхонрен").

"Відмова у праві зайти в (японський) порт буде дуже негуманною. Не хотілось би, щоб політичні проблеми заважали (рішенню питання)," - сказав він.

Після проведення КНДР ракетних випробувань у жовтні 2006 року Японія повністю припинила імпорт товарів із Північної Кореї, а також закрила всі свої порти для кораблів КНДР.

Нам Сун Ву передав у канцелярію уряду лист, у якому попросив японську сторону дозволити кораблю КНДР забрати з японського порту гуманітарну допомогу, яку "Чхонрен" планує зібрати й підготувати до відправки в середині вересня.

За словами представника Ліги, зараз іде збір коштів. Усього планується придбати й відправити 40 тисяч ковдр і 500 тисяч порцій локшини швидкого приготування на суму 120 мільйонів ієн (трохи більше 1 мільйона доларів).

"Чхонрен" фактично виконує роль неофіційного представництва КНДР у Японії, з якою у Пхеньяну немає дипломатичних відносин. Вона об'єднує ряд комерційних структур і громадських організацій. Головним завданням Ліги, що існує з 1955 року, є захист прав корейців, що проживають у Японії.

За даними північнокорейської сторони, в серпні повінь, викликана зливами, які тривали більше тижня, зруйнувала близько 47 тисяч будівель. Без притулку лишилися близько 300 тисяч людей. Серйозно постраждала інфраструктура країни. Через затоплення великих сільгоспугідь КНДР цього року недолічиться декількох сотень тисяч тонн рису.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: