КНДР роззброюється

Після повернення КНДР грошей Північна Корея оголосила про намір почати реалізацію домовленостей про початковий етап ядерного роззброєння.

Після повернення КНДР грошей, заморожених на вимогу США на рахунках "Banco Delta Asia" в Макао, Північна Корея оголосила про намір почати реалізацію домовленостей про початковий етап ядерного роззброєння.

За повідомленям інформагентства КНДР ЦТАК, яке цитує заяву представника МЗС Північної Кореї, першим кроком в процесі врегулювання північнокорейської ядерної програми стануть переговори про закриття реактора в Йонбене, які у вівторок проведуть в Пхеньяні представники Міжнародного агентство по атомній енергії і північнокорейського керівництва. 

Грошові кошти КНДР були заблоковані півтора роки тому на вимогу США, які звинувачували Пхеньян у відмиванні грошей і розповсюдженні фальшивих доларів. На лютневому етапі шестисторонніх переговорів в Пекіні був узгоджений план початкових дій з денуклеарізації Корейського півострова. Тоді дипломати Росії, КНДР, Республіки Корея, США, Китаю і Японії домовилися, що північнокорейська сторона зупинить і виведе з ладу 5-мегаватний реактор в Йонбене під міжнародним контролем, натомість, на енергетичну допомогу і поліпшення відносин з Вашингтоном і Токіо. 

Проте Пхеньян відмовлявся приступати до виконання домовленостей початкового етапу ядерного роззброєння, поки не будуть повернені гроші з рахунків у Макао. 

В понеділок російський "Далькомбанк" повідомив про те, що переказав до Північної Кореї кошти з "Banco Delta Asia" в Макао. Засоби з розморожених рахунків КНДР в Макао спочатку поступили у Федеральний резервний банк Нью-Йорка, звідки були переведені в "Центробанк" Росії. У свою чергу, ЦБ РФ переслав північнокорейські мільйони на рахунки клієнтів Північної Кореї в російський "Далекосхідний комерційних банк".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: