КНДР та Південна Корея почали військові переговори

Північна та Південна Корея розпочинають перші за 2 роки військові переговори щодо кордонів у Жовтому морі.

КНДР і Південна Корея почали 30 вересня перші за останні два роки військові переговори на рівні робочих груп.

З пропозицією про проведення подібної зустрічі 16 вересня виступила КНДР. Головною темою обговорення, як передбачається, стане спірний кордон між двома Кореями в Жовтому морі.

За даними Міноборони Південної Кореї, зустріч проходить у переговорному пункті Пханмунджом, розташованому в демілітаризованій зоні між двома корейськими державами.

На тлі вкрай напружених стосунків між Сеулом і Пхеньяном, посилених затопленням 26 березня в Жовтому морі південнокорейського корвета "Чхонан", сіверяни несподівано для Півдня запропонували зустрітися, щоб обговорити прикордонні суперечки.

Серед них заходи щодо запобігання військових зіткнень в районі так званої північної розмежувальної лінії, що фактично служить морським кордоном в Жовтому морі, і запуски неурядовими організаціями РК у бік КНДР повітряних куль з листівками, що містять критику пхеньянського режиму. КНДР бажає, аби морська лінія поділу, так звана Північна прикордонна лінія між двома державами, була перенесена далі на південь.

У відповідь Сеул запропонував провести зустріч 30 вересня і обговорити на ній "міри відповідальності" за потоплення корвета "Чхонан" і кроки по зниженню напруженості на західного морського кордону. Сеул і Вашингтон звинувачують у загибелі корабля КНДР, а офіційний Пхеньян, який категорично заперечує свою причетність до цього інциденту, називає все те, що трапилося провокацією союзників.

Читайте також:

Син лідера КНДР став членом ЦК правлячої партії країни

США і Південна Корея почали спільні протичовнові навчання

Північна Корея збирає найбільший військовий парад у своїй історії

Південна Корея запропонувала КНДР рис в обмін на вибачення за "Чхонан"

ВідеоКНДР та Південна Корея почали військові переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: