КНДР та Південна Корея відкрили кордон

Північна і Південна Кореї відновили регулярне сполучення через кордон. Тепер працівники промислової зони в місті Кайсонг можуть безперешкодно ходити на роботу.

Північна та Південна Корея відновлюють регулярне сполучення через міждержавний кордон. На думку представників Сеула, це черговий крок на шляху поліпшення відносин між країнами.

Особливо важливим скасування прикордонних обмежень є для мешканців північнокорейського міста Кайсонг, де розташована спільна промислова зона двох Корей - більше сотні південнокорейських заводів, на яких працюють робітники з КНДР. Зараз кордон відкривається 23 рази на добу, щоб пропустити людей з міста до Південної Кореї і назад. Кількість людей, що перетинають кордон, відтепер не лімітується.

Тим часом державне радіо КНДР 1 вересня передало заява лідера країни Кім Чен Іра. Він закликав США припинити свою "жорстоку політику" відносно Північної Кореї. На думку Кім Чен Іра, Сполучені Штати повинні підписати мирний договір з комуністичною державою і знизити тим самим напругу на півострові.

З приходом до влади у Південній Кореї президента-консерватора Лі Мін Бака відносини між країнами зіпсувалися. Ще більше їх погіршили ядерні випробування, які Пхеньян провів у травні цього року. Випробування різко засудило міжнародне співтовариство, зокрема США.

Проте в серпні Північна Корея, судячи із заяв керівників держави, прагне налагодити відносини, як з США, так і з південним сусідом. Пхеньян звільнив двох американських журналісток, раніше засуджених до каторги, та закликав Сеул відновити спільні економічні проекти.

Читайте також:

КНДР витратила на ядерні випробування 700 млн доларів

В Південній Кореї робітники побилися з поліцією

КНДР запропонувала США прямі переговори

Північна та Південна Корея провели 50-хвилинні переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: