КНДР тестує на хворих дітях ядерну зброю

Такі одкровення перебіжчика Їм Чун Енга можуть стати початком інформаційної боротьби за сценарієм, який часто використовується для підготовки міжнародного втручання.

У КНДР фізично та психічно неповноцінних людей, найчастіше дітей, використовують в якості "піддослідних кроликів" для проведення випробувань біологічної та хімічної зброї, стверджує перебіжчик Їм Чун Енг, колишній капітан північнокорейської армії, що втекли з країни в 1999 році разом з низкою своїх товаришів по службі. Ряд скандальних викриттів правлячого режиму своєї колишньої батьківщини ренегат зробив в інтерв'ю катарському телеканалу Al-Jazeera.

"Якщо вам не пощастило народитися або вирости в КНДР фізично чи психічно неповноцінним, уряд бачить для вас одне застосування - як піддослідного пацюка для тестів біо-або хіморужія", - сказав Чун Енг.

Відзначимо, що свої визнання Чун Енг, який вже 10 років проживає в Південній Кореї, зробив лише зараз - як пояснює це сам колишній громадянин КНДР, весь цей час він побоювався за своє життя, однак зараз, коли здоров'я Кім Чен Іра погіршується, а міжнародна ситуація навколо ядерної програми Пхен'яна стає все напруженішою, він вважає, що прийшов час розповісти правду.

За словами Їм Чун Енга, долю піддослідного матеріалу розділила 12-річна розумово відстала дочка його командира, який відчайдушно боровся за збереження її життя, однак так і не зміг врятувати дитину, яка в якийсь момент просто зникла, також повідомлення про випробування на людях часто передавали йому його підлеглі.

Частіше за все, розповідає Їм Чун Енг, військові відчувають на таких людях дію смертоносних газів, відзначаючи на дослідах час і характер смерті.

Такі заяви робилися і раніше, однак про те, що в подібних цілях використовувалися діти, повідомляється вперше, хоча раніше зазначалося, що на досліди в газові камери в КНДР вирушали цілими родинами.

У 2004 році відомий хімік, втікши з КНДР в Південну Корею, розповів, що був свідком того, як уряд випробував хімічну зброю на політв'язнях. Крім того, документи, вивезені з Північної Кореї, свідчили про те, що в 2002 році ув'язнених відправляли на хімічний комбінат для експериментів з газами. Проте подібні повідомлення часто надходили від колишніх політв'язнів або охоронців, чиї слова викликали сумніви. Корейські дипломати ніяк не коментували ці заяви. А правозахисники визнавали, що підтвердити їх не представляється можливим.

Одкровення Їм Чун Енга можуть стати початком інформаційної боротьби за сценарієм, який часто використовується для підготовки ґрунту для міжнародного втручання подібно зброї масового ураження в Іраку або масштабні етнічні чистки албанців у Косово, зазначає BaltInfo. За оцінками міжнародних експертів, Північна Корея володіє декількома тоннами хімічної зброї. Так, у звіті "Міжнародної кризової групи" (International Crisis Group (ICG) повідомляється, що КНДР може використовувати 2500-5000 тонн хімічної зброї, що включає зарин і іпрін.

КНДР займалася розробкою хімічної зброї протягом десятиліть і може доставляти його за допомогою ракет далекої дії, зокрема, в Сеул, де проживає близько половини 49-мільйонного населення Південної Кореї. "Запаси хімзброї КНДР не збільшуються, однак вже існуючого вистачить для того, щоб заподіяти масштабну шкоду цивільному населенню Південної Кореї", - йдеться у звіті ICG.

Шестисторонні консультації з проблеми денуклеарізаціі Корейського півострова, в яких брали участь делегації США, Росії, Китаю, Японії та Південної Кореї, були припинені в минулому році після того, як Пхеньян відмовився припинити реалізацію своєї ядерної програми. Напередодні на форумі АСЕАН в Таїланді делегація Північної Кореї заявила, що Пхеньян не буде повертатися до переговорів з врегулювання ядерної проблеми.

Читайте також:

США готові до нормалізації стосунків з КНДР при її відмові від ядерної програми

У КНДР почалися зйомки фільму про Кім Чен Іра

КНДР стягнула до кордону з Китаєм 300 тисяч солдатів

РБ ООН засудила пуски ракет Південної Кореї
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: