КНДР відновила переробку плутонію для військових цілей

Кінцевою метою переробки паливних стрижнів є виробництво плутонію для посилення ядерного потенціалу КНДР з метою захисту.

КНДР оголосила про відновлення переробки паливних стрижнів ядерного реактора в Йонбені у відповідь на санкції, введені ООН проти трьох найбільших північнокорейських компаній, передає France-Presse з посиланням на державне інформагентство КНДР KCNA.

"Переробка паливних стрижнів експериментальної АЕС була почата, як і повідомляло Міністерство закордонних справ 14 квітня", - повідомив представник північнокорейського МЗС.

Нагадаємо, про відновлення ядерної програми КНДР заявила 14 квітня, незабаром після того, як Рада безпеки ООН прийняла заяву, яка засуджувала запуск ракети з супутником зв'язку "Кванменсон-2", що відбувся 5 квітня.

Пхеньян тоді також оголосив про вихід з шестисторонніх переговорів за його ядерною програмою і про відмову від всіх досягнутих угод.

Кінцевою метою переробки паливних стрижнів є виробництво плутонію для зброї і, за заявою північнокорейського МЗС, посилення ядерного потенціалу КНДР з метою захисту. Звинувачення Заходу у випробуванні балістичної ракети "Тхепходонг-2" під виглядом запуску супутника Пхеньян визнав "образливим".

Нагадаємо, що 16 квітня Північну Корею покинули вислані інспектори МАГАТЕ, що знаходилися в ядерному центрі в Йонбені і спостерігали за його демонтажем. Рішення вислати інспекторів також було ухвалене у зв'язку із заявою ООН.

Робота головного реактора в Йонбені була зупинена в 2007 році, а влітку 2008 була висаджена в повітря охолоджувальна башта реактора. Проте вже восени 2008 року КНДР почала відновлювати центр в Йонбені, послідовно посилюючи зовнішню політику з цього питання.

Читайте також:

Росія допоможе КНДР запускати супутники

Північна Корея розморозила ядерну програму

Японія посилила санкції проти КНДР

Ракета КНДР пролетіла на 800 км далі, ніж вважалося раніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: