КНДР вимагає від США мирного договору

Звернення Північної Кореї приурочено до 58-ї річниці з дня підписання перемир'я. Мирного договору між учасниками конфлікту підписано не було, і формально КНДР залишається у стані війни з США.

Керівництво КНДР звернулося до США із закликом замінити угоду про перемир'я, підписану за підсумками Корейської війни 1950-1953 років, постійним мирним договором.

Звернення Північної Кореї приурочено до 58-ї річниці з дня підписання перемир'я: офіційно бойові дії були припинені 27 липня 1953. Мирного договору між учасниками конфлікту підписано не було, і формально КНДР залишається у стані війни з США, які очолювали коаліцію країн ООН, і Південною Кореєю.

Документ був також підписаний Китаєм, однак підпису представника Південної Кореї під ним немає.

"Відсутність мирного договору протягом декількох десятиліть заважала нормальному розвитку Кореї і ядерному роззброєнню Корейського півострова", - йдеться у повідомленні Центрального телеграфного агентства Кореї.

Заява була зроблена на тлі візиту високопоставленого представника північнокорейського керівництва в США. Візит присвячений відновленню шестисторонніх переговорів з ядерної програми КНДР, які були перервані наприкінці 2008 року.

Минулий раз питання про укладення мирного договору між КНДР і США обговорювалося в 2007 році. Тоді президент США Джордж Буш-молодший запропонував підписати угоду в обмін на відмову Пхеньяну від ядерної програми.

У той же час, тоді повідомлялося, що Пхеньян не припускав підписання мирного договору з Сеулом, посилаючись на відсутність південнокорейської підписи під перемир'ям 1953 року.

Чи планує КНДР поширити дію майбутнього мирного договору на Південну Корею зараз, не уточнюється.

Читайте також:

Пакистан викрили у продажу ядерних секретів Північній Кореї

У КНДР вузи закриють на рік, а студентів відправлять на будови

У КНДР переконані, що Північна Корея найщасливіше місце на землі, а США - найнещасніше

КНДР влаштувала публічний суд над шанувальником південнокорейської музики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: