КНДР вимагає від США припинити окупацію Південної Кореї

Влада Північної Кореї вимагає від Штатів припинити незаконну окупацію півдня Корейського півострова та попередила про загрозу війни.

КНДР зажадала від Сполучених Штатів вивести свої війська з південної частини Корейського півострова.

У заяві Юридичного інституту академії наук країни наголошується, що США "незаконно окупували Південну Корею, встановивши там колоніальне панування".

Експерти інституту нагадали, що "нищівні удари, завдані Корейською народно-революційної армією спільно з радянськими збройними силами в серпні 1945 року, призвели до повного розгрому Квантунської армії, різкої зміни військово-політичної обстановки на Далекому Сході і в підсумку - швидкої капітуляції Японії".

Однак Вашингтон, під приводом "роззброєння японської армії", оголосив територію, розташовану на південь від 38-ї паралелі, своєї окупаційної зоною.

На південь Корейського півострова американські війська прибули 8 вересня 1945 року, тобто після закінчення Другої світової війни.

Такі дії, підкреслюється в заяві, "стали грубим порушенням суверенітету корейської нації, міжнародних правових норм та угод з Кореєю".

Розв'язана потім з вини США Корейська війна 1950-1953 років "принесла корейцям незліченні лиха і страждання". І в новому столітті через провокаційну політику США на Корейському півострові "зберігається загроза війни", вказується в заяві.

Юристи КНДР закликали своїх колег в інших країнах підтримати справедливу боротьбу корейців за виведення американських військ з цього регіону.

Нагадаємо, в серпні посол КНДР на Кубі заявив, що Північна Корея відповість ядерною "священною війною" на будь-який напад на неї.

Читайте також:

Кім Чен Ір натякнув у Китаї, що його замінить син

США посилили санкції проти КНДР

КНДР пригрозила супротивникам "священною ядерною війною"

Південна Корея може надати КНДР допомогу через міжнародні організації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: