КНДР витратила на ядерні випробування 700 млн доларів

Цієї суми було б достатньо, щоб, як мінімум, на два роки вирішити проблему продовольчої кризи в Північній Кореї.

За оцінками південнокорейських експертів, Північна Корея з початку 2009 року витратила приблизно 700 мільйонів доларів на ядерні та ракетні випробування.

Зокрема, на запуск семи ракет 4 липня було витрачено 43 мільйони доларів. Здійснений 5 квітня запуск балістичної ракети "Тхепходонг-2" (замаскований під запуск супутника зв'язку) коштував 300 мільйонів доларів.

Підземні ядерні випробування, проведені 25 травня, обійшлися КНДР в 300-400 мільйонів доларів.

Експерти підкреслюють, що 700 мільйонів доларів було б достатньо, щоб, як мінімум, на два роки вирішити проблему продовольчої кризи КНДР. За 300 мільйонів доларів можна було б купити мільйон тонн рису. Саме стільки, за розрахунками експертів, Північній Кореї потрібно для відшкодування річного браку продуктів.

За даними ООН, в 2008 році дев'ять мільйонів жителів Північної Кореї відчували брак продовольства. Всього в КНДР проживає 24 мільйони осіб.

На початку липня 2009 року міжнародна організація "Світова продовольча програма" оголосила, що КНДР загрожує голод у зв'язку з посилюванням правил надання продовольчої допомоги з-за кордону.

У травні Радбез ООН посилив санкції проти КНДР у зв'язку з тим, що країна провела другі в своїй історії ядерні випробування. З тих пір Північна Корея часто проводить ракетні випробування і озвучує різні звинувачення в адресу інших держав.

Одночасно в ЗМІ з'явилася інформація про те, що лідер КНДР Кім Чен Ір призначив своїм наступником свого молодшого сина Кім Чен Уна.

Останнім часом циркулювали чутки, що Кім Чен Ір може померти, не обравши наступника, що може призвести до політичної кризи в країні.

Читайте також:

Північна Корея випробувала дві ракети ближнього радіусу дії

Південна Корея готується до ядерного удару

Північна Корея пообіцяла збивати японські літаки

США розмістять ПРО на Гаваях для захисту від корейських ракет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: