КНДР запідозрили у створенні секретних ядерних об'єктів

Аналітики ООН запідозрили, що Північна Корея може приховувати частину своїх ядерних об'єктів. Експерти вважають, що ядерний комплекс в Йонбені є лише видимою частиною більш масштабної програми.

Північна Корея може приховувати частину своїх ядерних об'єктів. Такі дані містяться в таємній доповіді, підготовленій експертами ООН для Ради безпеки.

Як йдеться в публікації, аналітики організації підтримали точку зору американського експерта Зігфріда Хекера, який побував у КНДР. Згідно з його думкою, ядерний комплекс в Йонбені є лише видимою частиною більш масштабної програми.

За оцінкою Хекера, швидкість, з якою в Йонбені були встановлені сотні центрифуг зі збагачення урану, говорить про те, що ці центрифуги, для розробки яких потрібні роки, мабуть, були зібрані десь в іншому місці.

Хекер побував у КНДР у листопаді 2010 року. За його словами, він був вражений оснащенням заводу зі збагачення урану, який йому показали.

Як стверджують представники КНДР, на заводі діють близько двох тисяч центрифуг. Ще у квітні 2009 року, коли з Північної Кореї видворили міжнародних спостерігачів, цих центрифуг не було. Були припущення, згідно з якими КНДР отримала допомогу з-за кордону.

КНДР вийшла з переговорів про своє ядерне роззброєння навесні 2009 року і провела підземні ядерні випробування. На країну були накладені нові санкції.

Читайте також:

Американці запустили секретний супутник, який шпигуватиме за КНДР

Громадянина Південної Кореї судять за симпатію до КНДР

США заявили, що КНДР для них є прямою загрозою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: