КНДР запропонувала США прямі переговори

Експерти вважають, що військові випробування Північної Кореї мали на меті привернути увагу США, щоб вийти з ними на прямий контакт.

Постійний представник Північної Кореї при ООН Сін Со Хо заявив про зацікавленість КНДР в прямих переговорах зі США по загальних питаннях.

Дипломат не став уточнювати, що саме він розуміє під цим визначенням, проте дав чітко зрозуміти, що Пхеньян не повернеться до шестисторонніх переговорів про ядерне роззброєння на Корейському півострові.

Пояснюючи причину такого рішення Сін Со Хо звинуватив партнерів по діалогу, в тому числі і Росію, в обмані та невиконанні своїх обіцянок.

Постпред також відзначив, що КНДР не планує припиняти своє членство в ООН. Проте, він висловив незгоду своєї країни з резолюцією Ради безпеки цієї організації, яка ввела санкції відносно Пхеньяну за проведення ним 25 травня 2009 року повторних ядерних випробувань.

Заява офіційного представника КНДР з пропозицією провести переговори стала першою після цілої черги кроків, покликаних продемонструвати військову потужність Пхеньяну.

5 квітня 2009 року Північна Корея здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети "Тепходон-2", яку спробувала замаскувати під супутник.

У відповідь на заяву Ради безпеки ООН Пхеньян заявив про вихід з шестисторонніх переговорів і відновлення ядерної програми.

Провівши ядерні випробування, в травні та червні КНДР здійснила ряд запусків ракет, ніж також викликала засудження з боку РБ ООН.

Раніше експерти висловлювали думку, що метою військових випробувань Пхеньяну є залучення уваги США і вихід з ними на прямий контакт.

Читайте також:

КНДР тестує на хворих дітях ядерну зброю

Італія позбавила Кім Чен Іра двох розкішних яхт

Північна Корея назвала Клінтон "вульгарною школяркою"

США готові до нормалізації стосунків з КНДР при її відмові від ядерної програми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: