Княгиня Романова вимагає реабілітації

Генпрокуратура Росії до 25 вересня повинна ухвалити рішення про реабілітацію царської сім'ї Романових.

Княгиня Романова вимагає реабілітації
Адвокат Романової вважає розстріл царської сім'ї 17 липня 1918 року "політичною репресією за соціальними і класовими мотивами". (Фото: echorostova.ru)
Генпрокуратура РФ до 25 вересня повинна ухвалити рішення за заявою княгині Марії Романової з питання про реабілітацію царської сім'ї. Про це повідомив адвокат Герман Лук'янов, що представляє інтереси княгині. 

За його словами, відповідне рішення у п'ятницю ухвалив Тверський суд Москви. "Генпрокуратура повинна розглянути заяву княгині Марії Володимирівни протягом трьох місяців з дня отримання виконавчого виробництва", - уточнив Лук'янов. 

За його даними, Генпрокуратура отримала документ 25 червня і, таким чином, термін розгляду закінчується 25 вересня. "Цю обставину сьогодні Тверський суд Москви роз'яснив і  Генпрокуратурі", - сказав адвокат.

Він додав, що якщо прокуратура ухвалить рішення на користь Романових, то їм повинні видати довідки про реабілітацію, а якщо ні, то цивільна справа повинна бути передана до суду. 

У п'ятницю під час слухань Генпрокуратура заявила клопотання про припинення виконавчого виробництва за заявою про визнання членів царської сім'ї жертвами політичних репресій.

Представник прокуратури пояснив, що відомство подало наглядову скаргу на ухвалу суду, згідно якому Генпрокуратура зобов'язана розглянути заяву княгині. 

Проте суд відхилив це клопотання. Згідно із законом після розгляду касаційної скарги рішення вступає в законну силу, і подача наглядової скарги не є підставою для невиконання судового рішення. 

Тверський суд Москви в листопаді 2006 року визнав незаконним рішення Генпрокуратури про відмову визнати членів царської сім'ї жертвами політичних репресій. 

Згідно судовому рішенню, Генпрокуратура повинна переглянути відповідну заяву княгині. Представники Генпрокуратури заявляли, що, на їх думку, загибель царської сім'ї "є наслідком умисного вбивства" і в даній справі "немає правових підстав визнати Миколу Другого і членів його сім'ї жертвами політичних репресій". 

У свою чергу, адвокат Романової вважає розстріл царської сім'ї 17 липня 1918 року "політичною репресією за соціальними і класовими мотивами", оскільки, за його словами, рішення про розстріл було "визнане правильним" найвищим органом влади РРФСР - Всеросійським центральним виконачимим комітетом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: