Кого прибирає Мушарраф?

Надзвичайний стан вилився у введення цензури у ЗМІ та арешти опозиційних лідерів. Так у Пакистані борються з екстремізмом.

Військовий президент Пакистану генерал Первез Мушарраф, що оголосив у суботу надзвичайний стан у країні, заявив, що розраховує на підтримку народу в його діях і, перш за все, в боротьбі з екстремістами.

"Ці люди (екстремісти – Прим.Ред.) вбивають мусульман іменем ісламу. Я закликаю моїх братів і сестер покінчити з ними," - сказав пакистанський президент.

Головною причиною введення надзвичайного стану Мушарраф назвав зростання активності релігійних екстремістських угрупувань. На його думку, рівень тероризму досягнув такого ступеня, що став загрожувати суверенітету країни.

"Пакистан підійшов до небезпечної межі," - заявив генерал.

Мушарраф також піддав критиці діяльність Верховного суду.

"Деякі судді" своїми необдуманими діями "паралізували роботу уряду", сказав він.

За офіційними даними, генерал Мушарраф виграв президентські вибори 6 жовтня. Проте колегія Верховного суду відкладала офіційне визнання Мушаррафа президентом, оскільки не могла ухвалити рішення з приводу скарги ряду представників опозиції, які заявили, що генерал не міг іти на вибори, зберігши за собою пост головнокомандувача.

Первез Мушарраф закликав Захід не засуджувати дії пакистанських властей у зв'язку з оголошенням режиму надзвичайного стану.

"Я звертаюся до наших друзів на Заході, у США, ЄС та Співдружності (колишній Британській – Прим.Ред.) з розумінням поставитися до Пакистану," - сказав він.

Пакистанський лідер також нагадав про успіхи уряду: "Будуються дороги, нові мости, зводяться іригаційні канали". Генерал вважає несправедливою критику опозиції на адресу військового режиму.

Мушарраф, крім того, висловив незадоволення пресою, багато представників якої, на його думку, відображають події в країні тільки в негативному світлі.

"Я виступаю за незалежність ЗМІ, але вони повинні демонструвати відповідальність," - вважає генерал.

У зв’язку з цим телекомпанія Сі-Ен-Ен повідомляє, що пакистанський уряд розповсюдив директиву для пакистанських ЗМІ, згідно з якою будь-яка критика на адресу президента або прем'єр-міністра Пакистану каратиметься тюремним ув'язненням строком до трьох років і грошовим штрафом у розмірі до 70 тисяч американських доларів, повідомила.

Сі-Ен-Ен посилається на заяву директора служби новин і поточних подій пакистанської телекомпанії AAJ-TV Талата Хуссейна.

Мушарраф у суботу також ввів поправки в чинні в Пакистані закони про роботу друкованої та електронної преси.

Згідно з рішенням президента, друкованим і електронним ЗМІ в Пакистані заборонено публікувати й передавати в ефір будь-які матеріали, які "порочать або висміюють главу держави, керівництво збройних сил, органи виконавчої, законодавчої або судової влади".

При цьому в Пакистані заборонена передача в телевізійний ефір зарубіжних програм.

Генерал Мушарраф висловив надію, що Пакистан повернеться до нормального життя "протягом кількох місяців".

Тим часом представники опозиційних партій повідомили журналістам про те, що почалися затримання й арешти опозиційних лідерів. За їхніми даними, в ніч на неділю поліція провела серію арештів у містах Лахор, Пешавар, Кветта, Карачі. Зокрема, затримано ряд представників опозиційного крила партії Мусульманська ліга Пакистану, лідер якого – екс-прем'єр Пакистану Наваз Шаріф – живе у вигнанні.

Повідомляється також, що арештовані лідери ряду пуштунських націоналістичних організацій, а також ісламістських партій. Серед затриманих опозиціонерів опинився зірка пакистанського крикету Імран Хан. Він знаходиться під домашнім арештом у зв'язку з тим, що хотів вивести на вулиці своїх прихильників на знак протесту проти введення надзвичайного стану.

Екс-прем'єрка Пакистану Беназір Бхутто терміново повернулася до Пакистану, повідомили журналістам представники Партії пакистанського народу (ППН), якою керує Бхутто.

Бхутто прибула в суботу до пакистанського міста Карачі з Дубаї, де вона знаходилася протягом останніх днів. За даними ППН, рішення повернутися до Пакистану Бхутто ухвалила відразу після того, як дізналася про те, що в Пакистані введено надзвичайний стан. Бхутто попрямувала до своєї сімейної резиденції "Білавал Хаус".

У Пакистані в суботу було оголошено режим надзвичайного стану, було відправлено у відставку голову Верховного суду, були відключені від мовлення недержавні інформаційні телеканали, до столиці Ісламабад і ряду інших міст введені війська.

Головком пакистанської армії Первез Мушарраф прийшов до влади в результаті безкровного військового перевороту в 1999 році. З тих пір він зберігав за собою пости і президента, і головкому. Перед нинішніми президентськими виборами Мушарраф пообіцяв, що в разі перемоги він зніме військову форму та стане цивільним президентом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: