Коханки священиків вимагають від Папи Римського скасування целібату

Жінки нагадали Папі про часи, коли навіть понтифіки були одруженими, а також розповіли про свої довготривалі стосунки із священиками.

Коханки католицьких священиків написали листа Папі Римському Бенедикту XVI з проханням скасувати обітницю безшлюбності.

До ініціативної групи входило більше десяти жінок, але лише троє поставили під посланням свій підпис, побоюючись за долю своїх відносин з коханими.

На думку однієї з авторок листа, 42-річної Стефанії Саломон, обітниця безшлюбності - річ "зовсім даремна". Целібат, наполягає жінка, був введений з фінансових міркувань: безсімейний священик дешевше обходився церковної скарбниці. До того ж Стефанія нагадала, що до введення целібату римський престол очолювали 39 одружених понтифіків.

Послання Папі Римському стало реакцією жінок на заяву Бенедикта XVI про те, що целібат для католицьких священиків є доказом їхньої "абсолютною відданості Богу". Лист було складено в березні, і факт його відправлення довгий час тримався в таємниці, поки про історію не дізналися журналісти.

Після цього авторки вирішили розповісти про свої долі. Так, 38-річна Луїза повідомила, що протягом шести років живе разом зі священиком і навіть народила від нього сина. При цьому церква заборонила батькові визнати дитину. За її словами, пара планує перейти в англіканське віросповідання, яке не перешкоджає священикам обзаводитися сім'єю.

З вимогами авторок листа солідарні і деякі представники католицької церкви. Так, у травні 2010 року до нового обговорення питання закликав єпископ австрійської Карінтії Алоїз Шварц і ще кілька церковних ієрархів.

Читайте також:

Через 50 років Ватикан збирається відмінити целібат

Глава німецьких католиків закликав зняти із священиків целібат

Півчий собору Святого Петра поставляв ватиканському раднику товар для любовних утіх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: