Кокаїн та дитяча сеча не допоможуть. У ВООЗ розвінчали міфи про новий коронавірус

Дата публікації
Перегляди
8718
Кокаїн та дитяча сеча не допоможуть. У ВООЗ розвінчали міфи про новий коронавірус

Associated Press

Маски не можна використовувати повторно, а натирання шкіри кунжутним маслом не захищає.

Світ уже кілька місяців переживає спалах нового коронавірусу, і за цей час хвороба встигла породити низку міфів – про способи захисту від недуги, шляхи передавання тощо. ВООЗ спростував низку з них.

Міф №1. Новий коронавірус може передаватися через укуси комарів

Новий коронавірус не передається через укуси комарів, адже це респіраторний вірус, що переважно передається повітряно-крапельним шляхом, тобто в результаті вдихання крапель, що виділяються з дихальних шляхів хворого, наприклад, під час кашлю або чхання, а також крапель слини або виділень з носа. Наразі інформація про можливість передачі вірусу 2019 nCoV через укуси комарів відсутня.

Міф №2. Дитяча сеча є засобом профілактики нової коронавірусної інфекції

Дитяча сеча не є засобом профілактики нової коронавирусной інфекції, оскільки сеча не вбиває віруси або бактерії, незважаючи на те, що може містити вірусний або бактеріальний матеріал. Необхідно регулярно обробляти руки спиртовмісних засобом або мити їх водою з милом. Для обробки поверхонь слід використовувати звичайні побутові дезінфікувальні засоби.

Міф №3. Знищити новий коронавірус можна, перебуваючи на вулиці в холодну і сніжну погоду

Перебування на вулиці в холодну і сніжну погоду не допоможе знищити новий коронавірус, адже температура тіла здорової людини тримається у межах від 36,5° до 37° незалежно від температури навколишнього середовища або погоди. Тому немає ніяких підстав вважати, що перебування на вулиці в холодну погоду допомагає боротися з новою коронавірусною інфекцією або іншими хворобами.

Міф №4. Вживання кокаїну допомагає захиститися від нового коронавірусу

Приймання кокаїну не допоможе захиститися від зараження новим коронавірусом і може бути небезпечним для здоров'я, оскільки є стимулювальним наркотиком, що викликає звикання.

Міф №5. Новий коронавірус може передаватися через предмети, наприклад, монети або банкноти

Ризик зараження новим коронавірусів в результаті дотику до предметів, включаючи монети, банкноти або банківські карти, є дуже низьким, оскільки вірус може зберігати життєздатність на поверхнях протягом кількох годин. Який-небудь предмет може бути заражений їм, якщо хвора людина чхне або покашляє на нього або доторкнеться до нього. За умови дотримання правил гігієни рук ризик зараження новим коронавірусів (2019 nCoV) в результаті дотику до предметів, включно з монетами, банкнотами або банківськими картами, є дуже низьким.

Міф №6. Маски типу N95 можна повторно використовувати, прати і стерилізувати їх антисептиками для рук

Повторне використання лицьових масок, включно з медичними масками плісированими і масками N95, не допускається. Якщо ви перебували в тісному контакті з людиною, зараженою новим коронавірусів або іншою респіраторною інфекцією, лицьову поверхню маски слід вже вважати інфікованою.

Міф №7. Ультрафіолетова лампа для дезінфекції дозволяє знищити новий коронавірус

УФ-лампи не слід використовувати для стерилізації рук або інших ділянок шкірного покриву, оскільки ультрафіолетове випромінювання може викликати еритему шкіри.

Міф №8: Часник захищає від зараження новим коронавірусом

Часник – корисний для здоров'я продукт, що володіє певними антибактеріальними властивостями. Проте, в ході поточної спалаху не було отримано жодних підтверджень ефективності вживання часнику як засобу профілактики зараження новим коронавірусів.

Міф №9. Натирання шкіри кунжутним маслом захищає від зараження новим коронавірусом

Кунжутне масло не вбиває новий коронавірус. Знищити вірус 2019 nCoV можна під час обробки поверхонь деякими хімічними дезінфікувальними речовинами. Наприклад, хлорне вапно або дезінфікувальні засоби на основі хлору, ефірні розчинники, 75% спирт, надоцтова кислота і хлороформ.

Проте, натиранням ними тіло або шкіру під носом навряд чи допоможе в боротьбі з вірусом.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Спалах коронавірусу в Європі

Спалах коронавірусу в Європі