Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кокаїнова дипломатія: що відомо про скандал навколо 400 кг наркотиків у російсько-аргентинській диппошті

Особи, знайомі з ситуацією, вважають, що трафік наркотиків між країнами через дипломатичну пошту налагоджений вже давно.

Зовсім нещодавно Росію та Аргентину сколихнув масштабний скандал, пов’язаний з трафіком кокаїну з південноамериканської країни до РФ. У школі при посольстві Росії в Буенос-Айресі виявили 12 валіз з 389 кілограмами кокаїну, який мали дипломатичною поштою відправити до РФ і під час Чемпіонату світу з футболу реалізувати. Однак російський посол в Аргентині викрив заплановану відправку і, як повідомляється у ЗМІ, повідомив правоохоронні органи.

Ситуація сталася у грудні 2016 року. Поліція знайшла у дипломатичній пошті посольства Росії в Аргентині близько 400 кілограмів кокаїну, який готувався до перевезення. Тоді правоохоронці вирішили провести слідство у прихованому режимі і не допустити розголошення у пресі, щоб не відлякати усіх фігурантів і спільників. Замість кокаїну валізи заповнили борошном і прикріпили засоби стеження, а тих, хто мав забрати товар, викрили вже у Москві.

Всього правоохоронці заарештували у Росії чотирьох осіб, серед яких бухгалтер посольства в Аргентині, котрий працював там до 2016 року. В Аргентині нещодавно затримали двох причетних, серед яких поліцейський Буенос-Айреса Іван Близнюк. Він вчився у Москві та Санкт-Петербурзі, володіє російською, тому зміг стати комунікатором між МЗС РФ та аргентинськими правоохоронцями.  

У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації на ситуацію відреагували стримано. Спікер відомства Марія Захарова заявила, що організацією злочинного перевезення займався працівник технічної служби, а не дипломати.

"Що стосується спекуляцій про те, що зазначений вантаж міг бути направлений з використанням дипломатичних каналів, то хотіли б зазначити, що така постановка питання показує незнання механізму та порядку направлення диппошти, зміст якої визначається, зрозуміло, не технічним персоналом представництва", - сказала вона.

Своєю чергою, російський фінансист, професор бізнес-школи у Мадриді Максим Миронов, який, за його словами і словами російського опозиціонера Олексія Навального, більше знайомий зі справою, розповів у LiveJournal, що трафік наркотиків між Аргентиною і Росією налагоджений давно. Діти Миронова навчаються у школі при посольстві, де знайшли кокаїн, фінансист також знайомий з помічником посла з безпеки Олегом Воробйовим.

"Судячи з усього, кокаїн через російське посольство в Аргентині ввозиться вже давно. Але в якийсь момент виникли перешкоди з боку посла Віктора Коронеллі", - каже Миронов.

Таких висновків він дійшов через те, що одноразова поставка такої великої кількості наркотиків через особливо захищений об’єкт майже неможлива. Школа охороняється співробітниками ФСБ, охоронці працюють там змінами, вхід до будівлі вкрай обмежений, тобто в такому разі треба домовлятися з кимось із відповідальних за охорону. Але навколо цілодобово працюють камери спостереження і не помітити на екранах 12 великих валіз не можна.

Миронов також пов’язує розкриття схеми зі зміною влади в Аргентині 2015 року, коли президентом став Маурісіо Макрі, а головою поліції у Буенос-Айресі – його соратниця Марія Відаль. Відтоді у країні і регіоні знизилися корупція і обсяг наркоторгівлі, почалася боротьба з організованою злочинністю і реформація поліції.

Російський журналіст і публіцист Костянтин Еггерт також вважає, що наркотрафік між Буенос-Айресом та Москвою налагоджений вже давно. У публікації для видання Deutsche Welle він написав, що після виявлення 400 кілограмів кокаїну Росія отримала би жорсткий удар по дипломатичному іміджу, але через нормальні стосунки між країнами Аргентина вирішила позбавити посла і Росію сорому за подію. Йдеться про те, що аргентинські спецслужби довго проводили операцію із розкриття схеми і знали, що відбувається збут наркотиків. Але вони навмисно зобразили ситуацію таким чином, наче Росія сама викрила трафік.

Чималого розголосу скандал отримав серед користувачів соціальних мереж. Всюди публікуються матеріали комічного характеру, створюються пародії тощо. Користувачі іронізують навколо сорому, яким покрилися російські дипломати.

У цій публікації, наприклад, зображено, як в МЗС шукають виправдання замовчуванню трафіку:

Далі можемо побачити, як хтось іронізує над міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, котрий часто своєрідно висловлюється на людях:

Тут Мережа посміялася з речниці МЗС РФ Марії Захарової, зобразивши її наркоманкою:

Нагадаємо, дипломатичну пошту, у якій мали бути відправлені наркотики у Росію, везли на літаку Миколи Патрушева – колишнього директора ФСБ. За даними видання The Telegraph, Патрушев особисто супроводжував валізи, у яких замість кокаїну було борошно. 

ВідеоРосійські дипломати відреагували на кокаїновий скандал у Аргентині

Напередодні тамтешні правоохоронці знайшли серед дипломатичної пошти російського посольства майже 400 кілограмів наркотиків вартістю 50 мільйонів євро. У МЗС Росії заявляють, що кокаїн належав співробітникові з технічного складу, який вже завершив свою роботу в дипмісії. Знайдені 12 валіз із наркотиками були позначені, як посилки для дипустанови.

Російські дипломати відреагували на кокаїновий скандал у Аргентині

Залиште свій коментар

Вибір редакції