"Кокосова республіка" Вануату підтвердила, що не визнає незалежність Абхазії

Едвард Натапеі, який очолив уряд Вануату в середині червня, заявив, що в оцінці статусу Абхазії він солідарний з основною частиною міжнародного співтовариства.

Новий глава уряду Вануату, острівної держави у Тихому океані, підтвердив, що скасовує рішення колишнього керівництва країни про визнання незалежності Абхазії. Раніше про те, що влада Вануату відмовила Абхазії у визнанні, повідомило грузинське МЗС.

Едвард Натапеі, який очолив уряд Вануату в середині червня, заявив, що в оцінці статусу Абхазії він солідарний з основною частиною міжнародного співтовариства (яке не визнає незалежність Абхазії від Грузії). За його словами, представнику Вануату в ООН Дональду Калпокасу доручено зайнятися встановленням офіційних відносин з Грузією (раніше такі відносини встановлені не були).

Натапеі є тимчасовим прем'єр-міністром. Він очолив уряд після того, як повноваження Сато Кілман, що займав пост прем'єра, були припинені за рішенням суду. Суд визнав недійсним торішнє голосування в парламенті, за підсумками якого Кілман був призначений прем'єром (відповідно, за рішенням суду пост прем'єра знову перейшов до Натапеі, який очолював уряд до листопада 2010 року).

Найближчим часом відбудеться голосування в парламенті, за яким кандидатура прем'єра має бути офіційно затверджена.

Про те, що Вануату визнало незалежність Абхазії, абхазька сторона заявила наприкінці травня. Пізніше офіційний представник Вануату в ООН спростував цю інформацію (він повідомив, що зв'язався зі своїм урядом і що він заяви абхазької сторони не підтвердив).

Пізніше, однак, виявилося, що визнання все ж мало місце: була опублікована копія документа, відповідно до якого між Вануату і Абхазією були встановлені дипломатичні відносини. Угода була підписана главами урядів Сато Кілманом і Сергієм Шамбою.

На момент написання даної замітки на офіційному сайті уряду Вануату повідомлення про скасування визнання не було. У розділі "Новини" останнє повідомлення, що стосується Абхазії (коментар глави МЗС Вануату, що підтверджує, що визнання залишається в силі), датоване 17 червня.

Абхазія, яка проголосила незалежність від Грузії на початку 1990-х років, в 2008 році (після російсько-грузинської війни) була офіційно визнана Росією. Суттєвої підтримки на міжнародному рівні це рішення не зустріло. Слідом за РФ пішли Нікарагуа, Венесуела і невелика острівна держава Науру.

Читайте також:

В Абхазії призначили дату президентських виборів

Лікарі назвали причину смерті президента Абхазії

Міжнародний суд відмовився розглядати позов Грузії до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: