Колега затриманого Протасевича Степан Путило заявив про погрози і попросив допомоги у Польщі

Колега затриманого Протасевича Степан Путило заявив про погрози і попросив допомоги у Польщі

телеграм-канал NEXTA Live

Путило також наголосив, що до Лукашенка необхідно застосовувати "безпрецедентний тиск".

Колега затриманого засновника Романа Протасевича, засновник Telegram-каналу NEXTA Степан Путило отримує численні погрози, а тому попросив владу Польщі, де нині мешкає, посилити його охорону.

Про це Путило заявив під час пресконференції у Варшаві 27 травня.

За його словами, погрожують також його оточенню та прихильникам. Він наголосив, що необхідний "безпрецедентний тиск на режим Олександра Лукашенка". Такими заходами, з його слів, можуть стати економічна, політична і транспортна блокування Білорусі.

"Ми просимо Польщу про додаткову охорону. Ми побоюємося за своє життя і здоров'я, оскільки нам надходять погрози", - сказав Путило.

Також у пресконференції взяли участь батько і мати Романа Протасевича. Вони звернулися до лідерів Євросоюзу і США із проханням допомогти у складній ситуації.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Роман Протасевич – активний учасник акцій проти Лукашенка. Пів року тому режим оголосив журналіста у міжнародний розшук. Його звинувачують в екстремізмі та тероризмі, максимальне покарання за таке в Білорусі - це смертна кара. Протасевич неодноразово заявляв, що за ним стежать. 

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Затримання Романа Протасевича: Лукашенко вперше заговорив про перехоплений літак

Затримання Романа Протасевича: Лукашенко вперше заговорив про перехоплений літак
Наступна публікація