Коли Косово отримає незалежність?

Майбутній глава крайового уряду Косово Хашим Тачі заявив, що Косово ”готове до незалежності”, але не назвав при цьому остаточної дати її проголошення.

”Косово готове до незалежності з червня 1989 року, і готове до цього зараз, - зазначив Тачі. - Додаткові терміни лише ускладнили б цей процес. Якщо Раді Безпеки ООН не вдасться ухвалити рішення щодо остаточного статусу Косово, то ми працюватимемо в тісній співпраці з нашими міжнародними союзниками, щоб домогтися незалежності,” - сказав лідер косовських албанців у інтерв`ю газеті ”Журнал дю діманш”.

”Прийшла пора покінчити з іграми, - заявив Тачі. - Настав час ухвалити рішення, які б дали новий шанс на мир, стабільність і процвітання західних Балкан”.

Нагадаємо, 17 листопада в Косово відбулися парламентські вибори. На виборах перемогла Демократична партія Косово на чолі з колишнім ватажком повстанців Хашимом Тачі.

Під час виборчої кампанії Тачі обіцяв після 10 грудня проголосити незалежність краю. На цей день запланована зустріч „трійки” у складі Росії, ЄС і США з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, якому вони представлять результати переговорів про подальшу долю Косово.

27 листопада прем`єр-міністр Сербії Воїслав Коштуниця заявив, що майбутнє Косово не може визначатися в односторонньому порядку албанською більшістю провінції і його західними прихильниками.

За словами Коштуниці, долю краю може визначити тільки Організація Об`єднаних Націй. Він також відкинув крайній термін, встановлений для завершення переговорів щодо Косово - 10 грудня.

Тим часом на переговорах про статус Косово, що проходять в Австрії, албанські представники відкинули детальні сербські пропозиції про повну автономію у складі Сербії.

Високопоставлений сербський представник заявив, що Белград піде на будь-які заходи - за винятком відправлення танків - у тому випадку, якщо албанська більшість проголосить незалежність краю, який юридично є частиною Сербії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: