Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Коли тремтить Меркель, тремтить ЄС": на Заході шукають пояснень дивному стану канцлерки

Що це за хвороба і наскільки вона серйозна – не знає ніхто.

Західні ЗМІ спантеличені через незрозумілі напади тремтіння в канцлера ФРН Ангели Меркель. Нездоровий стан глави німецького уряду на публіці помічали вже тричі за останні тижні, нагадує РБК.

Фотогалерея Меркель слухала державний гімн сидячи на тлі проблем зі здоров'ям (8 фото)

На батьківщині Меркель звернули увагу на те, що проблеми починається, коли канцлерці доводиться довго стояти. Der Spiegel пише, що тепер національні гімни керівники держав будуть слухати сидячи, аби не провокувати нових нападів і розрядити ситуацію. Журналісти відзначають, що в першому випадку поясненням дивного стану політика було зневоднення, тоді як повторення нібито стали психологічною реакцією на перший випадок. Bild посилається на джерела в уряді, котрі говорять про те, що Меркель пройшла детальний медогляд, але він не виявив проблем. Пояснення самої канцлерки, що їй "доведеться жити з цим якийсь час", не дуже влаштовує спантеличену публіку, котру хвилює питання про наявність сил для керування такою країною, як Німеччина. Der Tagesspiegel звертає увагу на те, що Меркель не поїхала у відпустку в Тіроль, як зазвичай, і це лише посилило чутки про її стан.

Іноземні ж ЗМІ перейняті більше політичними наслідками можливої хвороби Меркель та малюють сценарії розвитку подій в разі її відходу від влади. The New York Times проводить паралелі між станом здоров’я лідерки німецького уряду та падінням рейтингів її партії, а також зниженням авторитету цілого ЄС, де ФРН на провідних ролях. "Коли тремтить Ангела Меркель, тремтить весь ЄС", - цитують німецьких колег в американському виданні. А CNN звертає увагу на те, що гіршого часу для хвороби Меркель Євросоюз не міг би собі уявити, адже зміна керівництва в Німеччині може обернутися найнесподіванішими наслідками для всієї континентальної спільноти.

Як повідомлялося, Меркель уперше стало зле на зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським у Берліні 18 червня. Під час урочистостей руки та ноги канцлерки почали тремтіти, однак вона продовжувала стояти на місці перед військовим оркестром. Вдруге інцидент стався у берлінській резиденції президента ФРН, палаці Бельвю. Канцлерка знову раптово почала тремтіти. Сама Меркель переконує, що з її здоров'ям все гаразд та сподівається, що напади тремтіння скоро зникнуть.

ВідеоАнгелі Меркель стало зле під час зустрічі з прем'єр-міністром Фінляндії

Цього разу все сталося під час урочистого прийняття фінського прем'єр-міністра. Лідери країн саме слухали гімни, які виконував військовий оркестр, коли Ангелу Меркель почало трусити. Утім, відбувалося все не так сильно, як у минулі рази.

Ангелі Меркель стало зле під час зустрічі з прем'єр-міністром Фінляндії

Залиште свій коментар

Вибір редакції