Колишні учасники Віденського хору заявили про розтління викладачами

Вісім колишніх учасників хору повідомили про розтління хлопчиків з боку викладачів.

Найвідоміший хор у світі - Віденський хор хлопчиків - опинився в центрі сексуального скандалу, що розгорівся в Австрії та Німеччини, пише британська газета The Times. За останні дні вісім колишніх хористів поскаржилися на своїх викладачів.

Керівництво Віденського хору хлопчиків виступило з відкритим листом, в якому висловило жаль з приводу злочинів, які відбувалися у відношенні хористів. "Виправити скоєні вчинки неможливо, - заявила представниця хору. - Найкраще, що ми можемо зробити зараз, - це вислухати (постраждалих)".

Крім того, вже близько 300 заяв про сексуальне насильство надійшло від колишніх учнів церковних шкіл Німеччини, а також світських шкіл-інтернатів.

Канцлер ФРН Ангела Меркель закликала розслідувати всі подібні справи не тільки в церковних закладах, а й в освітній системі в цілому.

Уряд розглядає питання про посилення відповідальності за насильницькі злочини сексуального характеру відносно неповнолітніх. В даний час ці злочини підпадають під термін давності, що становить 10 років після досягнення жертвою 18-річного віку. До того ж, оскільки акти сексуального насильства, про які стало відомо лише нещодавно, відбувалися католицькими церковнослужителями в 50-ті - 60-і роки, розпусників в сутанах вже немає в живих або вони знаходяться в будинках для літніх людей. Колишні "віденські хлопчики" теж довго мовчали - зараз їм від 40 до 70 років.

Міністр юстиції Австрії Сабіна Лойтхойзер-Шнарренбергер звинуватила Ватикан в тому, що він покриває ці скандали, і закликала єпископів співпрацювати зі слідчими органами держави. Але церква побоюється, що це підірве її незалежність. Однак Віденський хор хлопчиків не має формального ставлення до церкви, а тому його справа не є такою політично чутливою.

Однак це найвідоміший хор у світі, який дає по 300 концертів на рік і заробляє мільйони на записах різдвяних співів.

Заяви про сексуальні домагання до хористів надходили і від колишніх учасників хору хлопчиків Regensburger Domspatzen, яким до 1994 року керував Георг Ратцингер, брат Папи Римського Бенедикта XVI (в миру - Йозефа Ратцингера). Монсеньор Ратцингер стверджує, що нічого не знав про випадки педофілії в його хорі. Священик, який служив у хорі в 1970-1972 роках, був відсторонений від роботи за підозрою в причетності до цих гріховним діянь.

Сексуальні скандали викликають у суспільства питання, чому священики, які робили подібні злочини або підозри у їх вчиненні, просто переводилися на іншу роботу, а потім поверталися до виконання обов'язків, що включали в себе спілкування з дітьми.

"Ми повинні знайти межу між солідарністю і прощенням, яке ми пропонуємо тим, хто грішать, але тим побратимам-священикам, хто каються - і більш важливою необхідністю не зраджувати нашу відповідальність по відношенню до довірених нам дітям", - заявив високопоставлений церковнослужитель.

Канцлер Меркель заявила, що уряд захистить дітей, якщо церква не змогла цього зробити. Слід обговорити не тільки обмеження, що існують у кримінальної статті про педофілію, а й компенсації жертвам таких злочинів, заявила вона.

Читайте також:

ПР ініціює звіт у Раді по справі про розбещення дітей

У Москві засудили банду педофілів. На їх рахунку більше 30 дітей

В Казані за педофілію засудили вихователя кадетської школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: