Колишні в’язні Гуантанамо подали в суд на британські спецслужби

Сім колишніх в’язнів звернулись до суду, вимагаючи грошових компенсацій.

Британська розвідка MI5 пропонувала англійським громадянам, що потрапили до Гуантанамо та інших американських в'язниць, звільнення в обмін на співпрацю, проте потім не виконала жодної зі своїх обіцянок, повідомляє газета The Independent.

Сім колишніх в’язнів звернулись до суду, вимагаючи грошових компенсацій від британського уряду, міністерства внутрішніх справ, MI5, MI6 і генерального прокурора.

Одному з ув'язнених Річарду Белмару обіцяли добре платити за роботу під прикриттям, іншому, Бішеру аль-Раві, - звільнити протягом найближчих місяців. Ще трьом погрожували переведенням до інших в'язниць і жорсткішим режимом, якщо вони відмовляться від співпраці.

Ні погрози, ні обіцянки виконані не були, повідомив журналістам колишній співробітник британських спецслужб. Зараз ці відомості підтверджують в британському суді свідки.

За даними слідства, Річарду Белмару, затриманому в Пакистані в 2002 році, два офіцери MI5, що згадуються в наданих суду документах як "Ендрю та офіцер Б", запропонувати працювати на розвідку і пройти попередні курси в штаб-квартирі організації в Лондоні. Після того, як він погодився, його повідомили, що за тиждень він відправиться до Англії, проте замість цього його направили в Гуантанамо.

Бішер аль-Раві зустрівся з двома іншими офіцерами, "Мартіном і Меттом", вже знаходячись на американській базі на Кубі. Вони попросили зняти з нього кайдани і навіть принесли їжу з McDonald's. Йому також було запропоновано швидке звільнення в обмін на співпрацю, проте його згода не дала жодних результатів.

"Все більш очевидним стає те, що Британія, мабуть, знала набагато більше про американські методики в Гуантанамо, включаючи імітацію втоплення, ніж зараз готові визнати", - відзначив в зв'язку з цим прес-секретар опозиційної партії ліберал-демократів з питань зовнішньої політики Едвард Дейві.

Читайте також:

Чотирикласник задав Райс підступне питання про тортури за часів Буша

Для в'язнів Гуантанамо підготували порожню тюрму в Монтані

В’язень Гуантанамо зателефонував на "Аль-Джазіру"

США закривають секретні в'язниці за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: