Екс-радник Буша пишається, що в США катували підозрюваних у тероризмі

Карл Роув, якого називали"мозком Буша", впевнений, що "гуманними" тортурами терористів США врятувало мир у світі.

Колишній радник президента США Джорджа Буша пишається фактом застосування жорстоких методів дізнання до підозрюваних в тероризмі. Карл Роув заявив, що "гордий тим, що ми застосовували методи, які зломили волю цих терористів".

Метод "утоплення", який застосовували до підозрюваних в тероризмі, не повинен вважатися катуванням, впевнений Роув, прозваний у свій час "мозком Буша". Крім того, колишній радник президента наполягає, що жорсткі методи допиту допомогли американським спецслужбам запобігти нових терористичних нападів.

"Утоплення" (waterboarding) - техніка допиту, при якій людину кладуть на спину, зв'язують, нахиляють голову і поливають водою область рота і дихальних шляхів, у результаті чого допитуваний відчуває симптоми задухи. Жертва починає давати показання практично миттєво. За іншими даними, деякі лідери терористів витримували "утоплення" більше сотні разів.

Карл Роув
AFP
Карл Роув
У серпні 2002 року юристи адміністрації Буша в письмовій формі дали добро на застосування даного методу. Лише в 2009 році новий президент США Барак Обама заборонив "утоплення" на підставі того, що воно є тортурами.

У 2008 році глава ЦРУ Майкл Хайден заявив в Конгресі США, що цей метод застосовувався тільки стосовно трьох чільних членів "Аль-Каїди" і що він не використовувався вже впродовж п'яти років.

Роув, у свою чергу, розповів, що американські військовослужбовці піддаються імітації утоплення в рамках звичайних тренувальних програм. Він додав, що менш жорстка форма цього методу застосовувалася на трьох ув'язнених Гуантанамо.

"Так, я гордий тим, що ми зберегли світ безпечнішим, ніж він насправді був, шляхом застосування цих методів. Вони доречні, вони відповідають нашим міжнародним вимогам і законам США", - заявив Роув.

Відставник Карл Роув знову став публічною фігурою після того, як написав мемуари під назвою "Мужність і наслідки", в яких дуже високо відгукується про два терміни президентства Буша.

Роув називає досягнення колишньої адміністрації Білого дому "вражаючими і важливими". Історія позитивно оцінить діяльність Буша під час двох президентських термінів, стверджує автор спогадів. Джордж Буш не вторгся би в Ірак, якщо б знав, що зброї масового знищення (ЗМЗ) там не було, особливо відзначає Роув. Він відкидає припущення про те, що адміністрація колишнього президента США збрехала про наявність зброї масового знищення в арсеналах Саддама Хусейна, змусивши США та Велику Британію почати війну з Багдадом.

Читайте також:

Британія посварилася з США, оприлюднивши секретні матеріали допиту в'язня Гуантанамо

У Росії міліціонер заґвалтував шваброю журналіста до коми

Обама наказав розслідувати масові вбивства полонених талібів

Буш розкритикував Обаму за неправильну боротьбу з кризою та тероризмом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: