Колишній в’язень Гуантанамо розповів, як катують в ЦРУ

Британській підданий, нещодавно звільнений з тюрми США на Кубі, розповів про тортури ЦРУ на допитах.

Гуантанамо
Біньям Мохамед стверджує, що його піддавали побиттям та середньовічним тортурам у тюрмах Пакистану та Марокко. Мохамед не витримав тортур у Пакистані та зізнався, що планував зробити "брудну" радіоактивну бомбу, що за його словами, було справжньою фантазією, зазначає газета Daily Mail.

У секретній в’язниці ЦРУ в Кабулі його також катували.

"Там були гучномовці в камері, що продукували, за відчуттями, близько 160 ватт, звук, що приголомшував, без зупинок, 24 години. Поки це тривало, годину за годиною, вони мене тримали в кайданах", - говорить Мохамед.

допит на Гуантанамо
AFP
За його словами, під час допитів стало зрозуміло, що британці надавали питання про певних осіб у Лондоні. Допити вели офіцери ЦРУ та офіцер MI5 на ім’я Джон, повідомив 30-річний Мохамед.

Уродженець Ефіопії Мохамед проживав у Лондоні до травня 2001 року, потім він направився до Афганістану через Пакистан, з метою, як він каже, стати рятувальником чи співробітником гуманітарної місії.

"Я ніколи не підіймав зброї проти британських чи американських солдатів чи мирних мешканців, я хотів захищати, а не вбивати їх", - сказав Мохамед.

Представник МЗС Великої Британії повідомив, що звинувачення у можливих злочинах розглядаються в прокуратурі.

"Ми вважаємо огидними тортури и ніколи не наказували чи виправдовували цього. Ми розглядаємо звинувачення в поганому утриманні серйозно та будемо розслідувати їх, коли вони будуть надані", - сказав представник МЗС Великої Британії.

Зараз Біньям Мохамед мешкає в Лондоні та хоче залишитися там, тому що вважає це місце єдиною домівкою. На Гуантаномо він провів сім років без жодних висунутих обвинувачень, зазначає газета Daily Mail.

Звинувачення в тероризмі проти Біньяма Мохамеда було знято у жовтні 2008 року.

В’язниця на базі Гуантанамо на Кубі була створена для утримання осіб, що підозрюються та звинувачуються в тероризмі, після терактів 11 вересні 2001 року, що забрали життя майже 3 тисяч людей.

Американські та міжнародні правозахисники піддавали жорсткій критиці адміністрацію Джорджа Буша за серйозні порушення прав людини у відношенні в’язнів Гуантанамо: тортури, моральне та фізичне приниження, наруга над релігійними почуттями ув’язнених, а також утримання людей без висунення звинувачень тощо.

Читайте також:

Останній британський в'язень Гуантанамо повертається додому

Останній процес в Гуантанамо призупинили

Польська прокуратура підтвердила, що літаки ЦРУ приземлялися в Польщі

У США фактично скасували указ Обами про Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: