Колишній в’язень польського концтабору впізнав Дем’янюка

87-річний росіянин стверджує, що був в’язнем нацистського концтабору, в якому Дем'янюк служив наглядачем.

Росіянин, якому вдалося вижити в польському концтаборі Собібор, пам'ятає Івана Дем’янюка, якого нині підозрюють у причетності до вбивства майже 28 тисяч в’язнів у фашистських таборах смерті. Про це 3 лютого повідомило Чеське Радіо.

Це перший випадок, коли хтось зміг ідентифікувати конкретно Дем’янюка. Чоловіка, що дав інтерв'ю Чеському Радіо, звуть Олексій Вейзен. "Я пам'ятаю, як він був наглядачем, я бачив його перед тим, як він зібрав групу ув’язнених для робіт у лісі", - сказав 87-річний росіянин.

Чеське Радіо наголошує, що Вейзен перебував у таборі Собібор з 1942 по 1943 рік. Інтерв'ю в нього було взяте минулого тижня в Рязані. У Німеччині, де проходить судовий процес по Дем’янюку, вже заявили, що передадуть оприлюднену інформацію прокурорам, але рішення про те, чи свідчитиме Вейзен, прийме суд.

За словами адвоката Дем’янюка Гюнтера Мауля, його підопічному нема чого побоюватися заяв Вейзена. Юрист сказав, що вже чув про цю людину, коли шукав інформацію по Собібору.

Тим часом, у повідомленні Чеського Радіо не було нічого сказано про те, чи є у Вейзена якісь докази своїх слів і спогадів.

Нагадаємо, 89-річний Іван Дем’янюк був екстрадований у Німеччину в середині травня за звинуваченням у нацистських злочинах і з того часу чекає судового розгляду в одному з місць попереднього ув’язнення в Мюнхені.

Німецька прокуратура має в своєму розпорядженні докази, що підтверджують причетність Дем’янюка до вбивств в’язнів концтаборів. Серед них - свідчення співробітника СС, згідно з яким він служив наглядачем в концтаборі Собібор в Польщі в 1943 році, а також численні свідчення очевидців.

У разі визнання винним обвинуваченому загрожує згідно із законом до 15 років в'язниці. Його сім'я стверджує, що жити тяжкохворому Дем'янюку залишилося в будь-якому випадку всього кілька місяців і справа у Мюнхені буде йти не для встановлення істини, а для показового процесу.

Читайте також:

Російська ФСБ надала архіви про концтабори для суду над Дем`янюком

Свідкові в справі Дем'янюка загрожує звинувачення у вбивстві 430 000 людей

Адвокат Дем'янюка намагається зупинити судовий процес

Суд над Дем'янюком перенесено через його хворобу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: