Колишній есесівець очолив комісію з питань громадянства у Латвії

Колишній легіонер Ваффен СС Вісвалдіс Лацис, відомий своїми радикальними поглядами, відтепер слідкуватиме за виконанням законів про громадянство у Сеймі Латвії.

Головою комісії парламенту Латвії з виконання Закону про громадянство був призначений колишній легіонер Ваффен СС Вісвалдіс Лацис.

За Лаціса проголосували 8 членів комісії, проти були п'ятеро, один утримався.

Лацис у Сеймі представляє радикальне об'єднання "Все для Латвії - Вітчизни і Свободи". Під час війни він добровільно вступив у латиський легіон Ваффен СС. Лацис відомий своїми радикальними поглядами з національних питань.

У Латвії проживають близько 2,3 мільйона осіб, з них близько 44% - російськомовні. Близько 400 тисяч російськомовних мешканців країни мають статус негромадянина. Вони не мають права брати участь у виборах і працювати в державних структурах.

За латвійським законодавством, громадянство Латвії автоматично отримують ті мешканці країни, предки яких жили там до включення держави до складу СРСР у 1940 році. Ті, хто приїхав в Латвію з 1940 до 1991 року, автоматично отримували в республіці статус негромадянина.

До речі, у вівторок, 9 листопада, сейм Латвії розгляне вимогу опозиції про відставку глави МЗС країни Гіртса Валдіса Крістовскіса, якого звинуватили в русофобії.

У ЗМІ було опубліковано листування Крістовскіса з латиським лікарем Айваром Слуцісом (який проживає в США) який написав, що не міг би лікувати російських пацієнтів так само, як латишів. На це Крістовскіс нібито відповів, що "повністю згоден" з таким баченням і оцінкою.

Читайте також:

ООН вимагає від Естонії припинити расову дискримінацію росіян

У Латвії главу МЗС хочуть звільнити за русофобію

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

У Латвії "захисники російської мови" не пройшли до парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: