Колишній кандидат у президенти Білорусі втік з країни

Екс-кандидат у президенти Білорусі Алесь Михалевич виїхав з країни через побоювання за своє життя.

Колишній кандидат у президенти Білорусі Алесь Михалевич залишив країну. У своєму блозі політик написав, що перебуває "в надійному місці, поза зоною досяжності білоруського КДБ".

Таким чином, Михалевич, обвинувачений в організації масових безладів і відпущений 19 лютого під підписку про невиїзд, порушив умови звільнення зі слідчого ізолятора. У КДБ вже заявили, що в разі затримання щодо Михалевича буде застосований суворий запобіжний захід.

Екс-кандидат пояснив втечу побоюванням за своє життя. На сьогодні в КДБ було призначено "проведення слідчих дій" стосовно політика. Однак сам Михалевич впевнений: якщо б він пішов на допит, то з будівлі Комітету держбезпеки вже навряд чи вийшов би. Тому, як пише в своєму блозі опозиціонер, він виїхав за межі Білорусі, дорога в "надійне місце" зайняла добу. Дружина і дві неповнолітні доньки Михалевича залишилися в Мінську.

Нагадаємо, 28 лютого Михалевич заявив, що у слідчому ізоляторі КДБ в Мінську, звідки він був звільнений, активно застосовуються тортури. Він також повідомив, що був відпущений із слідчого ізолятора КДБ тільки за умови співпраці зі спецслужбами.

Алесь Михалевич – один з більш ніж сорока опозиціонерів, що проходять у справі про масові заворушення в Мінську в день виборів президента Білорусі.

19 грудня Олександр Лукашенко вчетверте був обраний на пост глави держави. Після виборів тисячі прихильників білоруської опозиції влаштували несанкціонований мітинг у центрі Мінська, після чого здійснили спробу захоплення Будинку уряду. Акція була придушена внутрішніми військами і спецназом.

Читайте також:

Влада Білорусії позбавляє опозицію адвокатів

У Білорусії затримано трьох кандидатів в президенти

Влада Білорусії підготувала відповідь на санкції Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: