Колишній прем'єр Франції підтвердив "відкати" при продажу озброєнь Пакистану

Колишній прем'єр Франції натякнув, що Ніколя Саркозі причетний до злочинних схем "з відкатами" за продаж зброї пакистану.

Колишній прем'єр-міністр Франції Домінік де Вільпен був допитаний у справі про корупцію при постачанні озброєнь Пакистану в 1990-і роки. Екс-прем'єр заявив судді, що у нього є всі підстави вважати, що французькі чиновники дійсно отримували "відкати" від комісійних, які виплачувалися пакистанським посередникам при укладанні угод.

Крім того, де Вільпен вважає, що частина цих грошей пішла на фінансування передвиборної кампанії Едуара Балладюра, який у 1995 році балотувався на пост президента Франції, проте програв Жаку Шираку.

Разом з тим, де Вільпен повідомив, що, на його думку, немає ніякого зв'язку між припиненням виплат пакистанським посередникам і терактом в Карачі, що убив 11 французьких громадян.

Теракт був здійснений в травні 2002 року і забрав життя 11 французьких інженерів, які працювали на будівництві підводних човнів, які Франція продавала Пакистану. Спочатку в організації вибуху запідозрили бойовиків "Аль-Каїди", проте пізніше з'явилася інша версія, згідно з якою теракт став помстою за припинення виплат комісійних пакистанським посередникам. Ці виплати припинив Ширак після того, як став президентом в 1995 році.

Розслідування всіх обставин події домагаються сім'ї загиблих інженерів. Зокрема, у жовтні 2010 року вони зажадали допитати у справі про корупцію президента Франції Ніколя Саркозі, який був у середині 1990-х міністром бюджету та, на думку родичів загиблих, міг бути причетний до корупції при продажу підводних човнів. Крім того, Саркозі керував передвиборчою кампанією Балладюра.

Сам президент всіляко заперечує свою причетність до отримання незаконних виплат.

Домінік де Вільпен до 1995 року був прем'єр-міністром, а потім очолив адміністрацію Жака Ширака.

Читайте також:

Екс-прем'єр Франції подає позов до суду на Саркозі

Союзник Саркозі назвав французьких арабів "проблемою"

У Франції судять колишнього прем'єр-міністра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: