Колишній прем'єр Хорватії звинувачений у привласненні 500 тис. євро в ході війни

Іво Санадер звинувачується у злочині, скоєному на посаді прем'єр-міністра воюючої Хорватії. Крім того, його підозрюють ще в ряді правопорушень.

Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Хорватії (USKOK) висунуло звинувачення проти колишнього прем'єр-міністра Хорватії Іво Санадера в перевищенні посадових повноважень при веденні переговорів про кредитні угоди в період хорватського конфлікту 1991-1995 років і незаконному привласненні 3,6 мільйона кун (500 тисяч євро).

Це перше офіційне обвинувачення висунуте екс-прем'єру Хорватії, який знаходиться під арештом у зв'язку з підозрами в причетності до різних злочинів в період роботи в уряді країни.

Санадер, під час перебування заступником міністра закордонних справ в 1994 - 1995 роках, коли палаюча у війні Хорватія шукала банки для кредитування, домовився з австрійським банком Hypo про виплату йому комісії в розмірі семи мільйонів австрійських шилінгів.

"Зазначену суму він отримав в повному обсязі після того, як хорватський уряд уклав з банком Hypo кредитну угоду на суму 140 мільйонів шилінгів. Таким чином, Іво Санадер отримав незаконний прибуток у розмірі 3,6 мільйона кун (500 тисяч євро)", - говориться на офіційному сайті USKOK.

Загалом в Хорватії ведеться сім розслідувань у зв'язку з підозрами в причетності Санадера до різних злочинів - від підбурювання, отримання хабарів і зловживання владою до участі в злочинному співтоваристві.

Найбільша з цих справ стосується махінацій в компанії Fimi media, через яку за допомогою фальшивих документів вилучалися гроші з більш ніж 20 державних підприємств і міністерств. Передбачається, що таким чином скарбниці було завдано збитків у розмірі 80 мільйонів кун (10 мільйонів євро).

Читайте також:

Хорватських генералів засудили за масові вбивства сербів

Хорватія приєднається до Євросоюзу в 2013 році

Горан Хаджич відмовився визнати себе винним

Двом боснійським сербам дали довічний термін за геноцид

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: