Колишній прем'єр Латвії відправив свою країну до пекла

Екс-прем'єр Латвії заявив, що через політику нинішнього уряду, країна "йде у пекло". Він вважає, що уряд відмовляється від подальшого скорочення держвидатків з передвиборних міркувань.

 Колишній прем'єр Латвії Айгар Калвітіс заявив в інтерв'ю латишномовній газеті Diena, що країна в результаті економічної політики нинішнього уряду "йде в пекло". Калвітіс вважає, що уряд відмовляється від подальшого скорочення держвидатків з передвиборних міркувань.

Парламентські вибори, за підсумками яких буде сформовано новий уряд, пройдуть в Латвії восени 2010 року. Калвітіс був прем'єр-міністром Латвії у 2004-2007 роках.

"Я лише бачу, що все йде в пекло, і ми чомусь уявляємо, що після виборів зуміємо обмежити свої витрати", - заявив екс-прем'єр. Він при цьому відзначив, що не може порадити, в якій саме сфері слід провести подальші скорочення витрат, так як не є в даний час членом уряду.

Калвітіс стверджує, що нові позики, які робить латвійська влада для подолання економічної кризи, обійдуться кожному жителю країни не менш ніж у тисячу латів. Колишній глава уряду додав, що сам він поки не планує повертатися в політику.

Економіка Латвії постраждала від кризи найсильніше в Євросоюзі. У результаті відтоку капіталу і зниження інвестицій ВВП країни впав в 2009 році на 18 відсотків, а безробіття перевищило 19 відсотків. У першому кварталі 2010 року латвійська економіка вийшла з рецесії, показавши зростання на 0,3 відсотка в порівнянні з четвертим кварталом 2009 року.

Для подолання кризи Латвія попросила у МВФ кредит на 7,5 мільярда доларів. Крім того, Євросоюз надав Ризі допомогу на мільярд євро.

Читайте також:

Глава МЗС Латвії закликав "не канючити" у Росії вибачення за окупацію

У Латвії з'явилися у продажу "політичні презервативи"

Чиновники Латвії у відпустках ставали гастарбайтерами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: