Колишній президент Франції Жак Ширак предстане перед судом

Екс-президента Франції звинуватили у створенні семи фіктивних робочих місць в мерії Парижа для фінансування своєї партії.

Колишній президент Франції Жак Ширак постане перед судом за звинуваченням у розтраті суспільних засобів і хабарництві.

Розслідування зачіпає період 1990-1994 року, коли - до обрання главою держави - Ширак обіймав посаду паризького мера. Слідство звинувачує екс-президента у створенні семи фіктивних робочих місць в мерії Парижа для фінансування своєї партії "Об'єднання на підтримку республіки".

Між слідчим і прокуратурою виник конфлікт, оскільки прокурор не бачить необхідності доводити справу до суду у зв'язку з відсутністю складу злочину. Однак судовий слідчий паризького передмістя Нантер все ж направив позов до Ширака до суду.

Аналогічна ситуація склалася декількома місяцями раніше, коли слідчі звинуватили Ширака в створенні ще двадцяти одного фіктивного робочого місця в мерії все з тією ж метою фінансування своєї партії. Прокуратура і тоді намагалася закрити справу.

Однак позивачем у тому випадку виступала мерія Парижа, і депутати домовилися з Шираком про те, що адміністрація відкличе позов за умови, що колишній президент і його партія виплатять місту 2,2 млн євро - рівно ту суму, яка була витрачена на утримання фіктивних робочих місць .

Початок процесу по обох справах призначено на 7 березня 2011р.

У разі визнання провини колишнього президента і мера йому загрожує десятирічний тюремний термін і десятирічна ж заборона на роботу в держустановах. Сам Ширак відкидає всі звинувачення на свою адресу, посилаючись на те, що в той період в країні не був законодавчо закріплений процес фінансування політичних партій.

Читайте також:

Жак Ширак піде під суд за "мертві душі"

Жак Ширак предстане перед судом за розкрадання коштів

Британія та Франція створили ядерний військовий союз - "нову Антанту"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: