Колишній президент Ізраїлю засуджений до семи років в'язниці за зґвалтування

Ізраїльські оглядачі вже назвали цей вирок "м'яким" - відомо, що за такі злочини можна було отримати до 16 років в'язниці.

Екс-президент Ізраїлю Моше Кацав, визнаний винним у двох зґвалтуваннях, а також інших злочинах сексуального характеру, засуджений до семи років тюремного ув'язнення, до двох років умовного покарання на випробувальний термін у три роки, а також виплати компенсації постраждалим в розмірі 100 тисяч шекелів. Двоє з трьох суддів підтримали цей вирок.

Ізраїльські оглядачі вже назвали цей вирок "м'яким" - відомо, що за такі злочини можна було отримати до 16 років в'язниці. У будь-якому випадку, в найближчі тижні колишній президент за грати не сяде. Адвокат Кацава попросив відстрочити виконання вироку на 45 днів. Прокуратура це прохання задовольнила. Суддя Джордж Кара постановив, що за згодою обох сторін Кацав відправиться у в'язницю 8 травня.

Тель-Авівський окружний суд визнав Кацава винним у тому, що в кінці 1990-х років, ще на посаді міністра, він двічі зґвалтував співробітницю свого апарату, а на посаді президента в 2006-2007 роках приставав до двох інших жінок. Кацав не визнає себе винним.

Кацав пішов у відставку з поста глави держави в червні 2007 року - за два тижні до закінчення семирічного президентського терміну - в рамках досудової угоди з прокуратурою, яка захищала його від звинувачення в згвалтуванні і тюремного ув'язнення в обмін на визнання менш тяжких правопорушень і грошову компенсацію позивальницям.

Роком пізніше він розірвав досудову угоду, наполягаючи на своїй невинності і обіцяючи довести це на слуханнях у суді. 8 березня 2009 державна прокуратура повідомила, що пункт про зґвалтування знов включений у звинувачення.

Незважаючи на гучний скандал, на роботу влади країни те, що трапилося вплинуло мало, адже президент Ізраїлю - багато в чому символічний пост.

Історія з Кацавом дала приводи для розмов не тільки про рівність всіх перед законом, а й про дискримінацію. Справа в тому, що раніше кар'єрні успіхи Кацава вважалися хорошим прикладом того, як виходець із Близького Сходу (сім'я Кацава приїхала в Ізраїль у 1951 році) може піднятися до висот, традиційно займаних ізраїльтянами європейського походження.

Тепер же Кацав стверджує, що став жертвою поганого ставлення до вихідців з Близького Сходу, на яких решта в Ізраїлі дивляться звисока.

Читайте також:

Екс-президент Ізраїлю постав перед судом за зґвалтування

Лідеру Палестини подарували порнографію з чиновниками

Президент Ізраїлю знепритомнів та провів ніч у лікарні

ВідеоКолишній президент Ізраїлю засуджений до семи років в'язниці за зґвалтування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: