Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колишній слідчий російської Генпрокуратури хоче домогтися відкриття кримінальної справи проти Сталіна

Степанов хоче, аби відкрили провадження щодо репресій.

Колишній слідчий Генеральної прокуратури Росії Ігор Степанов хоче домогтися відкриття кримінального провадження справи щодо Йосипа Сталіна, повідомляє видання Комерсант.

Степанов хоче, аби відкрили провадження щодо репресій. Він звернувся до Генпрокуратури і Слідчого комітету з проханням дати правову оцінку масових розстрілів і заслань, проведених за наказом Сталіна.

Степанов посилається на наказ НКВС від 30 липня 1937 року "Про операцію з репресування колишніх куркулів, кримінальників та інших антирадянських елементів", постанову про ухвалення якого підписав член Політбюро Йосип Сталін. До слова, у документі дано конкретні цифри: розстріляти 82,7 тис. осіб і ще 193,4 тис. осіб вислати в табори.

Репресовані були і родичі Степанова - близько 20 осіб. У переважній більшості – це були священники.

За словами колишнього слідчого, він направив своє звернення у головне слідче управління по Москві, але відповіді не отримав. Російська прокуратура переслала заяву в Іванівську область, але там не знайшли підстав для процесуальної перевірки.

Ігор Степанов оскаржив відмову прокуратури в Конституційному суді. Він каже, що за необхідності дійде до Європейського суду з прав людини.

Як повідомляє "Меморіа", заява Степанова – перший подібний випадок у Росії. Крім того, злочинні дії Сталіна офіційно не засуджені.

ВідеоНащадки жертв тоталітарного режиму з’їхалися до Биківні

Жертв політичних репресій вшанували в Україні. До Биківні, де поховані тисячі розстріляних катами з НКВС, з’їхалися нащадки жертв тоталітарного режиму. Про біль, що не зникає навіть через десятиліття - у сюжеті.  

Нащадки жертв тоталітарного режиму з’їхалися до Биківні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції