Колишній співробітник WikiLeaks створить свій "зливний" сайт

25-річний студент з Ісландії Герберт Сноррасон зазначив, що новий сайт не буде конкурентом WikiLeaks, оскільки функціонувати буде трохи інакше.

 Колишній співробітник сайту WikiLeaks, 25-річний студент з Ісландії Герберт Сноррасон заявив, що разом з колегами створить альтернативний "зливний" сайт, заснований на дещо інших принципах роботи.

"Ми разом з кількома людьми пішли з WikiLeaks, оскільки нам дуже не подобалося, як засновник сайту Джуліан Ассанж управляє ним", - заявив Сноррасон. За його словами, деякі їхні ідеї не мали жодного шансу на реалізацію через позиції Ассанжа.

Проте колишній співробітник WikiLeaks підкреслив, що його демарш не є акцією, спрямованою особисто проти Ассанжа.

Він також зазначив, що новий сайт не буде конкурентом WikiLeaks, оскільки функціонувати буде трохи інакше. Якщо WikiLeaks збирає інформацію, а потім публікує її, то новий проект ісландця буде лише майданчиком, де люди, що володіють конфіденційною інформацією, будуть просто обмінюватися нею - на анонімній основі.

Ассанж та інші представники його ресурсу поки ніяк не відреагували на ініціативу Сторрасона.

Нагадаємо, сайт WikiLeaks спеціалізується на зборі та публікації інформації, не призначеної для широкого кола читачів, у тому числі – секретної. Публікації цього ресурсу вже кілька разів ставали причиною гучних міжнародних скандалів на урядовому рівні.

Зокрема, скандальну славу сайт отримав після публікацій документів Пентагону про військові дії в Іраку і Афганістані.

Днями WikiLeaks опублікував через провідні світові ЗМІ понад 250 тисяч листів дипломатів США. Оприлюднене листування включає дані про зовнішньополітичні стратегії США у відношенні багатьох країн, корупцію і характеристику світових лідерів.

Щодо України, зокрема, документи Wikileaks довели зв'язок RosUkrEnergo з російською мафією.

Також, за даними сайту, соратники Тимошенко знищили документи, які свідчили про її зв'язки з російською мафією. Через це ГПУ нібито вимагала їх арешту.

Читайте також:

WikiLeaks: Китай підтримує об'єднання двох Корей

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: