Колишнього голову Держплану КНДР стратили за підрив економіки

Екс-голову державного комітету стратили за навмисний підрив економіки країни.

Колишнього голову державного планового комітету КНДР Пак Нам Кі, раніше відстороненого від посади, стратили за навмисний підрив економіки країни. Про це в четвер, 18 березня.

Колишній чиновник був розстріляний минулого тижня. Згідно із заявою офіційного Пхеньяну, Пак Нам Кі був "людиною буржуазного походження, якого впровадили в ряди революціонерів для знищення національної економіки Північної Кореї". У той же час, як інші ЗМІ відзначають з посиланням на обізнані джерела, що і чиновники, і населення в ці звинувачення не вірять, вважаючи, що чиновник став "козлом відпущення", на якого поклали провину за провал валютної реформи.

Звільнений на початку 2010 року чиновник вважався головним ідеологом і виконавцем грошової реформи, проведеної в кінці 2009 року. Під час неї була проведена деномінація національної валюти, вона, за курсом 100:1. Крім того, одній родині офіційно дозволялося обміняти суму, що не перевищує 140 доларів.

Незважаючи на те, що грошова реформа була покликана стримати стрімке зростання інфляції і падіння рівня життя населення, її реалізація призвела до прямо протилежного ефекту. Крім того, різке погіршення якості життя і дефіцит товарів першої необхідності привів до виникнення вуличних зіткнень в ряді районів країни.

Читайте також:

Кім Чен Ір заховав "на чорний день" 4 млрд доларів у банках Європи

Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи країни

КНДР озброїла армію ракетами, здатними вразити Японію

КНДР розірвала перемир'я з Південною Кореєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: