Колишнього прем'єр-міністра Ісландії судитимуть за кризу

Екс-прем'єр Ісландії став першим із політиків, кого судитимуть за кризу. Йому загрожує до 2 років ув'язнення.

Сьогодні, 5 вересня, в Ісландії розпочався судовий процес проти колишнього прем'єр-міністра Ісландії Гейра Хорде, на якого покладається відповідальність за розростання фінансової кризи в країні в 2008 році.

Хорде став першим політиком, який постав перед судом у зв'язку з кризою.

Слухання справи проходять в суді Landsdomur, заснованому в 1905 році спеціально для розгляду справ щодо урядовців. Раніше цей суд ніколи не використовувався.

У квітні 2010 року спеціальна комісія встановила, що Хорде (поряд із ще трьома політичними діячами) винен у тому, що приховував справжній стан фінансової системи країни.

У результаті восени 2008 року банківський сектор Ісландії опинився в кризі, після чого уряд був змушений спішно націоналізувати всі найбільші банки країни і звернутися за допомогою до міжнародних інститутів. А у січні 2009 року уряд Хорде пішов у відставку.

Сам Хорде заперечує свою провину і називає почався судовий процес "фарсом" і помстою нинішньої влади.

Максимальне покарання, яке може загрожувати ісландському екс-прем'єру, - два роки тюремного ув'язнення.

Думки жителів країни розділилися - одні вважають його "цапом відбувайлом", інші вважатимуть справедливим, якщо хтось із чиновників буде покараний за колапс фінансової системи.

Нагадаємо, що у січні Прем'єр-міністр Ісландії Гейр Хорде оголосив про відставку уряду у зв'язку з фінансовою кризою, яка посилюється в країні.

За його словами, переговори між партнерами по коаліції зайшли в безвихідь. Хорде зазначив, що звернеться до президента країни Олафуру Рагнару з проханням офіційно розпустити Кабінет міністрів.

Читайте також:

Ісландія подала заявку на вступ до Євросоюзу

ЄС готовий прийняти Ісландію навіть без заявки

Новий уряд Ісландії очолила колишня стюардеса-лесбіянка

Китайський олігарх збирається купити частину Ісландії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: