Колишнього прем'єра Естонії не пускають до Росії

Екс-прем'єру Марту Лаару анулювали російську візу.

Колишньому прем'єр-міністрові Естонії, голові правлячої партії "Союз Вітчизни – Республіка" і главі її парламентської фракції Марту Лаару посольство Росії відмовило у в'їзді на територію країни.

Посольство РФ в Естонії анулювало раніше видану візу Лаару для поїздки до Калінінграда.

Як відзначив помічник Лаара Вейко Лукманн, анулювання візи в партії пов'язують з діяльністю Лаара з розслідування злочинів комунізму та їх засудженням. Представник лідера партії нагадав, що Март Лаар є автором статей і книг на цю тему, під його керівництвом був створений Фонд розслідувань злочинів комунізму, що об'єднав аналогічні організації зі всієї Європи і допомагає координувати їх діяльність.

Март Лаар неодноразово заявляв, що комуністичний терор відноситься до тієї ж категорії ганебної поведінки, як і злочини "третього рейху". На його думку, між гітлерівською Німеччиною і сталінською Росією немає особливої різниці.  На питання, чому злочини комуністичного режиму досі не засуджені, Март Лаар відповів так: злочини нацизму були доведені й засуджені на Нюрнберзькому процесі, а злочини комуністичного режиму все ще не розслідувані.

За словами самого Лаара, рішення анулювати його візу не викликало у нього здивування, оскільки законопроект, що його підготували в Державній Думі, про покарання за звеличення нацизму дає чітке уявлення про позицію Росії".

"Засудження злочинів комунізму, на думку Кремля, особливо болюча тема вочевидь тому, що цього вимагають від самої Росії", - вважає Лаар.

Як повідомлялося, у Держдумі РФ готові ухвалити законопроект "Про протидію реабілітації на території незалежних держав – колишніх республік Союзу РСР нацизму, нацистських злочинців та їх прибічників" і внести поправку до УК РФ про кримінальну відповідальність за такі діяння. Передбачається, що тепер російських та іноземних громадян чекатиме у такому разі від 3 до 5 років позбавлення волі. Каратися буде не лише публічне спотворення вироку Нюрнберзького трибуналу, але й оголошення злочинними дії країн – учасниць антигітлерівської коаліції. Тепер за це даватимуть до трьох років ув'язненння. Якщо ж подібне виходитиме від посадової особи або з використанням ЗМІ, термін виросте до п'яти років. Крім того, винному потрібно буде заплатити штраф від 100 до 500 тис рублів.

Читайте також:

Гондурас скасував візи для України

Генконсульство Чехії в Україні припинило видачу всіх видів віз

Росія планує ввести проти України санкції "за реабілітацію нацизму"

Прибалти згадують жорстокість Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: