Остання із терористок "Фракції Червоної армії", засуджена довічно, вийшла на свободу

54-річна учасниця німецької "червоної бригади" Біргіт Хогефельд достроково вийшла на свободу. В ув'язненні вона провела 18 років.

Колишня терористка "Фракції червоної армії" (Rote Armee Fraktion, RAF) Біргіт Хогефельд, довічно засуджена в 1996 році за вбивство трьох людей, 20 червня достроково вийшла на волю з в'язниці в Німеччині.

Рішення про дострокове звільнення 54-річної Хогефельд було оголошено 10 червня Верховним судом землі.

В обґрунтуванні свого рішення суд зазначив, що "засуджена відреклася від ідей RAF і визнала персональну відповідальність за злочини, вчинені організацією".

Усього Хогефельд провела в ув'язненні 18 років з урахуванням перебування під вартою під час слідства.

Генпрокуратура ФРН не заперечувала проти задоволення клопотання Хогефельд про заміну тюремного ув'язнення випробувальним терміном. На думку відомства, засуджена продемонструвала, що стала на шлях виправлення. Розмір призначеного Хогефельд випробувального терміну не уточнюється.

Хогефельд вважалася однією з центральних фігур так званого "третього покоління" RAF. Її затримали в червні 1993 року. Суд визнав жінку винною у вбивстві американського військовослужбовця, а також в організації в 1985 році вибуху на базі ВПС США у Франкфурті-на-Майні, в результаті якого загинули двоє військових, і засудив її до довічного позбавлення волі.

Після дострокового звільнення в 2008 році Крістіана Клара, Хогефельд залишалася останньою з довічно засуджених учасників RAF, відбуває термін. Вона двічі зверталася до займав тоді пост президента ФРН Хорста Келера з проханням про помилування, але обидва рази отримувала відмову.

Лівоекстремістська терористична організація "Фракція Червоної армії" (Rote Armee Fraktion, RAF), що несе відповідальність за 34 вбивства, численні пограбування банків і вибухи, була створена в Німеччині в 1970 році Андреасом Баадером, Гудрун Енсліном, Хорстом Малером, Ульрікою Майнхоф і ще кількома молодими людьми.

Організатори визначали діяльність RAF наступним чином: "комуністична, антиімперіалістична міська герилья (партизанська війна в місті)".

RAF була створена ними за зразком південноамериканських партизанських груп, таких як ліворадикальна уругвайська організація "Тупамарос" ("Рух національного визволення імені Тупак Амару").

Причинами виникнення такого терористичного об'єднання називають соціально-політичну обстановку в повоєнному Західному Берліні і ФРН.

Підросла до 1960 років молодь по-новому оцінювала дії своїх батьків і людей старшого покоління під час війни, а також правомірність існування ФРН в тій формі, в якій вона існувала на той момент. Нові погляди молоді часто ставали "яблуком розбрату" зі старшим поколінням.

Читайте також:

Прихильники "Аль-Каїди" опублікували список своїх ворогів

Експерти: світовий тероризм докотився до території колишнього СРСР

Скотленд-ярд очікує терактів у Великобританії в будь-який момент і без попередження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: