Колумбія надіслала 300 сторінок компромата на Віктора Бута

Бута називають небезпечним для всього світу нелегальним торговцем зброї, якого не можна звільняти.

Апеляційний суд Таїланду отримав звернення влади Колумбії, в якому колумбійський міністр закордонних справ Хайме Бермудес (Jaime Bermudez) просить не випускати з-під варти бізнесмена Віктора Бута.

У листі Бут, якого звинувачують у поставках зброї "Революційним збройним силам Колумбії" (FARC), називається небезпечним для всього світу нелегальним торговцем зброї, якого не можна звільняти. На думку МЗС Колумбії, суд повинен врахувати, що FARC є терористичною організацією. До листа включені 300 сторінок тексту з перерахуванням 607 причин, через які колумбійське повстанське угруповання "знаходиться в міжнародних списках терористів".

Раніше суд Таїланду встановив, що FARC є політичною, а не терористичною організацією, так як у угруповання є своя територія і проживає на ній населення, яке підтримує повстанців. Також суд визнав політичним і саму справу Бута.

На думку дружини бізнесмена Алли Бут, звернення МЗС Колумбії було підготовлено за ініціативою влади США, яка домагається екстрадиції Віктора Бута.

Віктор Бут був заарештований у Таїланді 6 березня 2008 за підозрою в організації поставок 100 ПЗРК "Голка" бойовикам FARC. На думку влади США, Бут свідомо вів переговори про постачання комплексів з представниками повстанців. Сам бізнесмен усі звинувачення на свою адресу відкидав і заявляв, що взагалі ні з ким ніяких переговорів не вів.

На початку серпня суд відхилив запит США про екстрадицію Бута. Прокуратура Таїланду подала апеляцію на рішення суду першої інстанції.

Читайте також:

"Торговець смертю" Віктор Бут після суду боїться, що його уб'ють

Віктор Бут подав до суду на американських спецагентів

У Таїланді заарештували російського підприємця

Суд не випустив Бута під заставу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: